“Afirmacja” to portal poświęcony problematyce życia i rodziny. Nasza misja to z jednej strony właśnie afirmacja wartości rodzinnych, a z drugiej strony pomoc w rozpoznawaniu i uświadamianiu zagrożeń z którymi mierzy się dziś rodzina. W sposób szczególny odnosimy się tu także do zagadnienia zapewnienia rodzinie bezpieczeństwa w kontekście przeciwdziałania przyczynom przestępczości i pomocy pokrzywdzonym. Zwłaszcza, że jednymi z najczęściej wymienianych dziś przyczyn przestępczości są dysfunkcje rodziny. Odciskają one swoje piętno zarówno na poszczególnych osobach jak i na całym społeczeństwie.
Dlatego rodzinie potrzebna jest AFIRMACJA. Nie ma bowiem ważniejszej sprawy społecznej. Od Rodziny zależy bezpieczeństwo tworzących je osób i całego społeczeństwa. Od Rodziny zależy najbardziej przekaz kultury i tradycji, więc duchowe życie narodu. Od Rodziny – w pierwszym rzędzie – zależy przekaz wiary i przyszłość chrześcijaństwa w naszym kraju.
Ale Rodzina to nie tylko wartość moralna i społeczna, to również kluczowa kwestia ustrojowa. Prawa Rodziny stanowią najważniejsze kryterium odróżniające państwo dobra wspólnego od państwa relatywistycznego. Prawa Rodziny, metodycznie kwestionowane dziś w instytucjach definiujących „prawa człowieka”, wymagają re-AFIRMACJI na forum międzynarodowym. Prawa Rodziny muszą być drogowskazem polityki państwa i sprawdzianem praktycznych działań, podejmowanych w ich imię. Polska jest rodziną rodzin. Chcemy więc rodziny pokazać, chcemy je wspierać, chcemy budować ich – czyli naszą – solidarność.
Rodzinie potrzebna jest afirmacja, bo afirmacja rodziny to afirmacja życia.

Portal Afirmacja.info prowadzony przez Fundację Świętego Benedykta jest finansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

___________________________________________________________

Kontakt: mail: kontakt@afirmacja.info telefon: 606 370 950

Nasz zespół:

Paweł Nowacki – redaktor naczelny, dziennikarz, redaktor, reżyser, dokumentalista, producent. Współtworzył niezależny obieg wydawniczy w czasach cenzury PRL – Niezależne Pismo Młodych Katolików “Spotkania” 1977-1988. Współtworzył niezależne media III RP: Radio Plus w Lublinie, Puls Dnia w TVP, “Życie z Kropką“, Sieć Radia Plus, “Studio Otwarte” w TV Puls, “Warto rozmawiać” w TVP. Współtwórca i producent kilkunastu filmów dokumentalnych, m. in. “Musimy odzyskać pamięć”, “Media III RP”, “Historia III RP”, “Duchem ciosany”, “Niepodległy – opowieść o Januszu Krupskim”, “Solidarność wg Krzysztofa Wyszkowskiego”, “Tu jest Polska”, “Blachnicki. Życie i światło”, “Przemytniczka Boża”, “Jan Paweł II Znak sprzeciwu”.

Jan Pospieszalski – muzyk, producent, muzyczny, dziennikarz publicysta. Współtwórca programów TVP: “Swojskie Klimaty” i Warto rozmawiać” a także “Jan Pospieszalski Bliżej”. Felietonista “DoRzeczy”, “Sieci” i “Polonia Christiana”.

Agnieszka Marianowicz-Szczygieł  – psycholog, dziennikarz i działacz społeczny, współzałożycielka i wiceprezes fundacji Instytut „Ona i On” (www.onaion.org.pl), członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, autorka wielu publikacji naukowych i medialnych m.in. na tematy powiązane z rodziną, płcią i seksualnością. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (scenariusz filmu dokumentalnego o początkach chrześcijaństwa), scenarzystka i współreżyser filmu dokumentalnego nt. edukacji seksualnej pt. “To nic takiego”.

Tomasz Rowiński – historyk idei, senior research fellow w projekcie Ordo Iuris: Cywilizacja Instytutu Ordo Iuris, redaktor kwartalnika “Christianitas” i portalu Afirmacja, publicysta portalu dorzeczy.pl, Polskiego Radia PiK i kwartalnika “Homo Dei”. Autor książek, ostatnio opublikował książki: “Turbopapiestwo. O dynamice pewnego kryzysu” (Dębogóra 2022) i “Anachroniczna nowoczesność. Eseje o cywilizacji przemocy” (Dębogóra 2022).

Lidia Sankowska-Grabczuk – szczęśliwa żona, mama trójki dzieci. Od wielu lat zaangażowana w działalność społeczną na rzecz obrony wartości rodzinnych, wychowania młodzieży oraz ochrony życia, m. in. jako rzecznik Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej “Tak dla rodziny, nie dla gender”. W 2019 współtworzyła i prowadziła I Narodowy Marsz Życia.

Paweł Zdziarski – dziennikarz i działacz społeczny, prezes Stowarzyszenia “Wspólnota i Pamięć”. Współpracuje m.in. z tygodnikiem Do Rzeczy, telewizjami internetowymi wRealu24 i PCh24.tv, a także portalem Prawy.pl. Doktorant na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zadeklarowany obrońca życia i tradycyjnych wartości. Interesuje się historią Polski, zwłaszcza Kresów Wschodnich. Pasjonat górskich wędrówek i regionalnej kuchni.