Papież Franciszek udaje się do Bahrajnu. Poprosił wiernych o wsparcie

Podczas modlitwy Anioł Pański w Dzień Wszystkich Świętych, papież Franciszek zwrócił się do wiernych z prośbą o modlitwę w intencji jego pielgrzymki do Bahrajnu oraz w intencji pokoju na Ukrainie. W podróż do Azji Ociec Święty wyruszy 3 listopada.

Franciszek zaznaczył, że jego podróż będzie odbywała się pod znakiem braterstwa i znalezienia wspólnego języka. “Będzie to podróż pod znakiem dialogu: wezmę udział w forum na temat niezbędnej konieczności zbliżenia się Wschodu i Zachodu dla dobra ludzkiego współistnienia; będę miał okazję spotkać się z przedstawicielami religii, zwłaszcza islamskiej. Proszę wszystkich o towarzyszenie mi modlitwą, aby każde spotkanie i wydarzenie było owocną okazją do wspierania, w imię Boga, sprawy braterstwa i pokoju, których nasze czasy tak bardzo i pilnie potrzebują” – powiedział papież.

W swoim wystąpieniu Ojciec Święty odniósł się także do Dnia Zadusznego i poprosił o pamięć i modlitwę za wszystkich zmarłych. “Jutrzejszy dzień poświęcony jest upamiętnieniu wszystkich wiernych zmarłych. Oprócz tradycyjnego odwiedzania grobów naszych bliskich, zachęcam do pamiętania o nich w naszych modlitwach za zmarłych, zwłaszcza podczas Mszy Świętych” – powiedział.

Franciszek przypomniał także o pamięci o “udręczonej Ukrainie”. Wezwał do modlitwy o pokój.

dz