Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2022

Wraz z rozpoczęciem Adwentu jak co roku rusza Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Daje ono nadzieję na lepszy los dla setek tysięcy dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia.

W ramach 29. edycji akcji Caritas Polska przygotowała ok. 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Finansowanie wakacyjnego wypoczynku, posiłków, stypendiów oraz wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu – to główne cele, którym służą co roku środki zebrane dzięki dystrybucji świec Caritas, prowadzonej w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. O przeznaczeniu wpływów związanych z Wigilijnym Dziełem Pomocy Dzieciom będą decydować diecezjalne Caritas, uwzględniając lokalne potrzeby. Ponadto w tym roku 10 groszy, uzyskanych dzięki każdej z wigilijnych świec rozprowadzanych w parafiach, zostanie przeznaczone na dożywianie dzieci z krajów globalnego południa.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom zostało zapoczątkowane przez Caritas w 1994 r. Co roku podczas Adwentu świece są rozprowadzane w parafiach w całej Polsce. Od blisko 20 lat akcja ma charakter ekumeniczny. Obecnie Caritas p;rowadzi ją wspólnie z Diakonią Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz Prawosławnym Ośrodkiem Miłosierdzia Eleos. Od początku nawiązuje do idei pustego miejsca przy stole. Światło świecy przypomina Polakom, że na naszą pomoc czekają ci, którzy nas potrzebują.

Źródło: http://wigilijnedzielo.caritas.pl

CZYTAJ TAKŻE: Poruszająca historia. Dziecko wyzdrowiało tuż przed Bożym Narodzeniem

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji