Świat modli się za Benedykta XVI

“Minionej nocy papież senior dobrze wypoczął. Wczoraj też uczestniczył w celebracji Mszy św. w swoim pokoju. Obecnie jego stan jest stabilny” – oświadczył dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni mówiąc o stanie zdrowie Benedykta XVI.

W czwartek, tuż po audiencji generalnej Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej potwierdziło, że stan zdrowia Benedykta XVI znacznie się pogorszył. Anglojęzyczne wydanie Vatican News zareagowało błyskawicznie, zamieszczając na portalach społecznościowych modlitwę za Benedykt XVI:

„Módlmy się, Wszechmogący Wieczny Boże, Ty jesteś wiekuistym zdrowiem wierzących w Ciebie. Wysłuchaj naszych modlitw za Twego chorego sługę Benedykta. Błagamy dla niego o pomoc Twego czułego miłosierdzia. Przez Chrystusa Pana naszego”.

Benedykt XVI

Emerytowany prefekt dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kardynał Robert Sarah zachęcał do zjednoczenia się w modlitwie „w tym trudnym i poważnym czasie.

Przesłanie z modlitwą za papieża seniora wystosował też przewodniczący Konferencji Episkopatu Francji abp Eric de Moulins-Beaufort: „Panie, katolicy Francji, w jedności z papieżem Franciszkiem i całym Kościołem, powierzają Ci Twojego sługę Benedykta XVI i tych, którzy nad nim czuwają”.

KAI

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji