Ostatnia klinika aborcyjna w Missisipi została zamknięta

Missisipi było jednym z 10 stanów, które zakazały aborcji po decyzji Sądu Najwyższego o uchyleniu sprawy Roe vs. Wade. Dzięki sędziemu stanowemu, który odrzucił wniosek ostatniej kliniki aborcyjnej w Mississippi o pozostanie otwartą, nowy zakaz ochrony dzieci wszedł w życie.

W rezultacie klinika aborcyjna Jackson Women’s Health Organization została zamknięta. Biznes aborcyjny oficjalnie zakończył działalność w zeszłym roku, a obecnie w budynku mieści się sklep, który zamiast aborcji będzie sprzedawał odzież.

Minęło sześć miesięcy, odkąd klinika, potocznie nazywana Pink House, dawniej jedyna stanowa klinika aborcyjna, została zamknięta. Wielu zastanawiało się, co stanie się z budynkiem. Luksusowy sklep odzieżowy Hunt The Shop przeniesie się ze swojej lokalizacji przy Old Canton Road do dawnej kliniki. We wtorek po południu można było zobaczyć ekipę budowlaną, remontującą lokal. Właściciel sklepu, David Carpenter, mówi, że ma nadzieję przenieść się do nowej lokalizacji przed 1 marca.

Właścicielka zamkniętej Jackson Women’s Health Organization Diane Derzis mówi, że planuje ponownie otworzyć klinikę aborcyjną pod nazwą „The Pink House West” w Las Cruces w Nowym Meksyku, gdzie aborcja jest legalna aż do urodzenia. Prowadzi także nową klinikę aborcyjną w Bristolu w Wirginii, gdzie okłamała właściciela, aby zabezpieczyć dzierżawę dla biznesu aborcyjnego, twierdząc, że jest to ogólna placówka medyczna.

Źródło: LifeNews.com

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji