To nagranie powoduje ciarki na plecach. Zobacz wideo ze spotkania Wojowników Maryi

W spotkaniu Wojowników Maryi 14 stycznia w Bydgoszczy wzięło udział kilka tysięcy mężczyzn. Przeszli oni ulicami miasta w procesji różańcowej. Poza modlitwą, mężczyźni czcili Boga także śpiewem, który robi wrażenie.

Następnie mężczyźni zgromadzili się w bydgoskiej bazylice. To stamtąd pochodzi nagranie, gdzie tłum mężczyzn śpiewa Bogurodzicę. Ten wspaniały widok od razu na myśl podsuwa filmowe sceny z ekranizacji Bitwy pod Grunwaldem.

Jak można przeczytać na stronie wspólnoty: Wojownicy Maryi to Maryjna wspólnota męska, która zawiązała się podczas odbywających się cyklicznie otwartych spotkań formacyjnych dla mężczyzn, odbywających się w Lądzie. Opiekunem duchowym wspólnoty Wojownicy Maryi jest ks. Dominik Chmielewski SDB.

By stać się Wojownikiem Maryi, trzeba przejść przez formację podczas cyklicznych, organizowanych przez wspólnotę spotkań zarówno ogólnopolskich jak i regionalnych, oraz po uprzedniej weryfikacji, przystąpić do uroczystego zawierzenia tzw. Pasowania Mieczy, które odbywa się raz w roku.

Więcej informacji na www.wojownicymaryi.pl

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji