“Aborcja nigdy nie była prawem człowieka!” Eksperci na konferencji ONZ

Stefano Gennarini, wiceprezes C-Fam – Centrum ds. Rodziny i Praw Człowieka, podczas konferencji Komisji Narodów Zjednoczonych ds. Statusu Kobiet (CSW) powiedział: „Aborcja nigdy nie była prawem na mocy międzynarodowego prawa dotyczącego praw człowieka i nigdy nie może być”. Eksperci pro-life z całego świata wyrazili poparcie dla deklaracji odrzucającej „międzynarodowe prawo do aborcji”.

Wydarzenie, które składało się z panelu omawiającego „jak przyjęcie Deklaracji Konsensusu Genewskiego poprawia dobrostan kobiet i dziewcząt”, odbyło się 10 marca jako wydarzenie towarzyszące CSW. Centrum ds. Rodziny i Praw Człowieka zorganizowało spotkanie, które było sponsorowane przez Stałą Misję Gwatemali przy ONZ.

Prokobieca ochrona życia

Stefano Gennarini rozpoczął sesję od wyrażenia znaczenia Deklaracji Konsensusu Genewskiego. Chociaż deklaracja została podpisana przez ponad 30 krajów, po jej wydaniu w 2020 r. istniała międzynarodowa presja, aby ją odrzucić.

„Zadajcie sobie pytanie: dlaczego najpotężniejsze kraje na świecie – w tym USA – wywierają presję na rządy, aby wyrzekły się zobowiązania do promowania optymalnego zdrowia kobiet, rodziny, szacunku dla wolności? Dlaczego ten dokument jest tak ważny? Bo pokazuje, że międzynarodowa współpraca może być prokobieca i jednocześnie pro-life, prorodzinna i suwerennościowa” – powiedział Gennarini

Gennarini dodał, że te „kraje atakują Deklarację Konsensusu Genewskiego bez żadnej legitymacji politycznej” i używają „eufemizmów, takich jak: zdrowie reprodukcyjne lub prawa reprodukcyjne, aby promować aborcję jako prawo człowieka. Nie ma porównywalnej deklaracji promującej aborcję na arenie międzynarodowej. Nawet nie spróbują jej stworzyć z powodu małego poparcia, jakie mają. Aborcja nigdy nie była i nie może być prawem w ramach międzynarodowego prawa dotyczącego praw człowieka”.

Rodzina filarem zdrowia kobiet

Dalszą część wydarzenia stanowił panel prelegentów prezentujących dowody na to, że podejście pro-life jest również najkorzystniejsze dla kobiet i rodzin. Swoją prezentację na sesji rozpoczęła Valerie Huber, prezes Instytutu Zdrowia Kobiet. Wymieniła cztery filary zdrowia kobiet: promocję i rozwój zdrowia kobiet, wspieranie rodziny jako fundamentu społeczeństwa, utrzymywanie, że nie ma międzynarodowego „prawa” do aborcji oraz obrona suwerennych praw narodu do stanowienia prawa w takich kwestiach.

„To, co jest zawarte w Deklaracji Konsensusu Genewskiego, nie jest nowe” – wyjaśniła Huber. „[GCD] jest zgodne z badaniami nad tym, co jest niezbędne, aby kobiety i dziewczęta mogły się rozwijać. Badania pokazują, że nie tylko angażowanie rodzin w zdrowie jest opłacalne, ale także prognozuje rzeczywisty sukces w poprawie zdrowia kobiet i dziewcząt. Zdrowa rodzina daje dziewczętom zwłaszcza to wsparcie emocjonalne i społeczne, które jest pomocne w poprawie jakości ich życia , zwłaszcza gdy znajdują się w niekorzystnej sytuacji”.

Antykoncepcja niszczy kobiecość

Rebecca Oas, dyrektor ds. badań w C-Fam zwróciła uwagę, że „niezaspokojona potrzeba środków antykoncepcyjnych, o której często słyszymy” nie jest w rzeczywistości powodem, dla którego kobiety powstrzymują się od stosowania różnych metod kontroli urodzeń. Większość kobiet wymienia „zagrożenia dla zdrowia i skutki uboczne jako najczęstsze przyczyny niestosowania lub zaprzestania stosowania antykoncepcji”. Dodała, że o ile „eksperci praw człowieka i komitety w ramach systemu praw człowieka ONZ konsekwentnie promują aborcję na całym świecie, o tyle poszczególne narody rozmawiając ze sobą na ten temat pokazują brak konsensusu co do aborcji jako prawa”.

GCD została pierwotnie podpisana przez 32 kraje, w tym USA 22 października 2020 r. Inne narody wymienione w najnowszym dokumencie – który został potwierdzony w 2021 r. – to Brazylia, Egipt, Węgry, Indonezja, Uganda, Bahrajn, Białoruś, Benin, Faso, Kamerun, Kongo, Dżibuti, Eswatini, Gambia, Gruzja, Gwatemala, Haiti, Irak, Kenia, Kuwejt, Libia, Nauru, Niger, Oman, Pakistan, Paragwaj, Polska, Katar, Rosja, Arabia Saudyjska, Senegal, Sudan, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Zambia.

W maju 2021 r. prezydent USA Joe Biden ogłosił, że jego administracja cofnęła poparcie tego kraju dla GCD z powodu „zastrzeżeń, że pewne aspekty dokumentu nie są zgodne z polityką naszej obecnej administracji”. Zgodnie z tymi działaniami administracja Bidena aktywnie promowała szkodliwe praktyki określane jako „opieka zdrowotna”, w tym aborcję, antykoncepcję i interwencje medyczne dla osób zdezorientowanych płciowo.

Źródło: lifesitenews.com