Transpłciowi mężczyźni mają zakaz udziału w kobiecych zawodach

W zeszły czwartek Światowa Rada Lekkoatletyczna (World Athletics Council, WAC) przegłosowała zakaz dla „sportowców transpłciowych” udziału w elitarnych wyścigach i innych zawodach zarezerwowanych wyłącznie dla kobiet.

„Musimy zachować sprawiedliwość” – powiedziała Światowa Rada Lekkoatletyczna. — Mężczyźni z zaburzeniami tożsamości płciowej nie będą mogli rywalizować na międzynarodowych imprezach lekkoatletycznych wysokiego szczebla z kobietami, które żyją zgodnie z tym, jak Bóg je stworzył.

WAC jest potężną organizacją, która służy jako organ zarządzający najwyższymi, nieolimpijskimi wydarzeniami lekkoatletycznymi na świecie. Co dwa lata jest gospodarzem Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce. Zwycięzcy udają się po olimpijską chwałę.

Dość niesprawiedliwościom na tle przewagi fizycznej

Grupa podkreśliła w swoim komunikacie prasowym, że ponad 10 lat badań pokazuje, że istnieją dowody na fizyczne korzyści, jakie ci sportowcy mają, startując w zawodach z kobietami. W związku z tym „Rada zadecydowała wykluczyć transpłciowych sportowców płci męskiej na żeńską, którzy przeszli okres dojrzewania płci męskiej, z zawodów w światowych rankingach kobiet”. W raporcie nie ogłoszono orzeczenia w sprawie sportowców transpłciowych „z kobiety na mężczyznę”, prawdopodobnie dlatego, że takie osoby praktycznie nie istnieją.

Od połowy 2010 roku nastąpił wysyp przypadków, w których mężczyźni mogli rywalizować w sportach kobiecych, w tym w kolarstwie, biegach sprinterskich, a nawet w walkach MMA. Często skutkowało to obrażeniami fizycznymi, a także ogólną dominacją sportowców płci męskiej. Być może najbardziej kontrowersyjnym przykładem jest pływak William „Lia” Thomas, nominowany w 2022 r. do nagrody Kobiety Roku NCAA, organizacji odpowiedzialnej za rozgrywki sportowe na poziomie uczelnianym.

Nauka przede wszystkim

Przewodniczący WAC, Sebastian Coe, powiedział: „Stoimy na stanowisku, że najważniejsze jest zachowanie uczciwości wobec kobiet-sportowców. Będziemy się kierować nauką dotyczącą sprawności fizycznej i przewagi mężczyzn, która nieuchronnie rozwinie się w nadchodzących latach”.

Żródło: lifesitenews.com

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji