USA: odmówiono adopcji ze względu na chrześcijańskie przekonania. Będzie pozew

Matka pięciorga dzieci złożyła w poniedziałek pozew przeciwko Departamentowi Opieki Społecznej Oregonu za odrzucenie jej wniosku o adopcję z powodu jej przekonań religijnych – informuje Alliance Defending Freedom (ADF).

Jessica Bates, samotna matka pięciorga dzieci, która straciła męża w wypadku samochodowym sześć lat wcześniej, próbowała złożyć wniosek o adopcję dzieci w 2022 roku. Wniosek Bates został odrzucony, ponieważ jej chrześcijańskie przekonania nie pozwalały „szanować, akceptować i wspierać… orientacji seksualnej, tożsamości i ekspresji płciowej” dzieci znajdujących się pod jej opieką, zgodnie z wymogami departamentu dotyczącymi adopcji.

Ideologia ponad prawem

„Polityka stanu Oregon jest ideologicznym papierkiem lakmusowym: ludzie, którzy mają świeckie lub „postępowe” poglądy na temat orientacji seksualnej i tożsamości płciowej, mogą uczestniczyć w programach opieki nad dziećmi, podczas gdy osoby wierzące o poglądach religijnych są dyskwalifikowane, ponieważ nie zgadzają się z ortodoksją państwa” – powiedział w komunikacie prasowym ADF Jonathan Scruggs, dyrektor Centrum Inicjatyw Sumienia ADF. „Rząd nie może wykluczyć pewnych wspólnot wyznaniowych z opieki zastępczej i usług adopcyjnych, ponieważ państwo nie lubi ich określonych przekonań religijnych”.

W 41-stronicowym pozwie wyjaśniono, że Bates miała nadzieję na adopcję „pary rodzeństwa” w wieku poniżej 10 lat i zaczęła składać wnioski w marcu 2022 r. Bates powiedziała, że podczas szkoleń przed adopcją „zdała sobie sprawę, że jej wiara może kolidować z niektórymi oczekiwań Departamentu wobec rodziców adopcyjnych”.

Podczas jednego ze szkoleń instruktor zauważył, że prawo stanu Oregon wymaga od rodziców adopcyjnych „potwierdzenia” tożsamości płciowej, orientacji seksualnej i preferowanych zaimków dziecka. Przyszli rodzice mają również zakaz dzielenia się przekonaniami, które nie promują tych wartości.

Bates wyjaśniła w e-mailu do przedstawicieli departamentu, że te wymagania byłyby sprzeczne z jej wiarą, jednak nie otrzymała odpowiedzi przez ponad miesiąc. Następnie przedstawiciel departamentu poinformował Bates, że nie kwalifikuje się już do adopcji ze względu na swoje przekonania religijne.

Polityka ważniejsza dobro dzieci

Johannes Widmalm-Delphonse, radca prawny ADF, powiedział w komunikacie prasowym, że „ogólne twierdzenie” Oregonu, że niektórzy rodzice „nie nadają się” do adopcji ze względu na ich przekonania religijne, jest „po prostu nieprawdziwe”.

„Oregon przedkłada swój program polityczny nad potrzeby niezliczonych dzieci, które z radością dorastałyby w kochającym, chrześcijańskim domu, takim jak dom Jessici” – powiedziała Widmalm-Delphonse. „Wzywamy sąd do przypomnienia państwu o jego konstytucyjnych i moralnych obowiązkach oraz do potwierdzenia Pierwszej Poprawki o prawie Jessiki do życia zgodnie z jej wiarą bez karania przez rząd”.

Źródło: lifenews.com