Homoseksualizm na sądzie Bożym. Świadectwo geja, który przeżył śmierć kliniczną!

„Dowiedziałem się o moralnej ocenie homoseksualizmu. To odmieniło moje życie” – mówi w książce „Życie po śmierci 2” ks. Wiktora Szponara anonimowy gej. Mężczyzna po doświadczeniu śmierci klinicznej się nawrócił. Wcześniej był aktywnym homoseksualistą i ateistą, a dziś jest żyjącym w czystości wierzącym.

Ksiądz Wiktor Szponar pyta swojego rozmówcę, stawiając go w roli eksperta. Bez narzucania mu swojej opinii czy wykładni Kościoła.

Próba samobójcza

„To był grzech?” – pyta ksiądz geja, który podczas spotkania z Bogiem poznał moralną ocenę homoseksualizmu. „Tak, ale to nie jest takie zerojedynkowe” – słyszymy odpowiedź. Mężczyzna przeżył śmierć kliniczną po próbie samobójczej. Nie mogąc poradzić sobie ze swoją orientacją seksualną i jej konsekwencjami, postanowił targnąć się na swoje życie. Twierdzi, że nie należy do tych, którzy mogą przejść na heteroseksualizm.

Doświadczenie spotkania z Bogiem po śmierci określa w taki sposób: „Niektórzy nazywają to filmem z życia, ale to nie do końca jest najlepsze określenie, ponieważ to jest naprawdę sąd” – mówi. I jak osądza się homoseksualizm? „Nie byłem niczemu winien, jeśli chodzi o moją orientację. Winą było to, że ją praktykowałem, że pewne zachowania w sobie utrwalałem, na przykład przez oglądanie zdjęć. Ten grzech w sercu Osobowej Miłości był naprawdę wielki” – opowiada gej.

Okładka książki "Życie po śmierci 2"
materiały prasowe

Ile jest płci w… niebie?

Ksiądz pyta prosto z mostu: „czy po tamtej stronie, to znaczy w niebie, jest więcej niż dwie płcie?”. Odpowiedź jest bezkompromisowa: „Nie, to jest tylko ludzki wymysł, którego największą ofiarą stają się teraz dzieci, które mają problem ze swoją tożsamością, a nie z tożsamością płciową. Nastolatek nie może sobie kupić piwa, do 12. roku życia nie może sam jeździć windą, ale może zdecydować o zmianie płci. Hipoteza o gender jest nonsensem”. Doświadczenie śmierci klinicznej sprawiło, że gej przestał być ateistą i postanowił żyć w czystości.

Chrześcijańskie doświadczenia

Mężczyzna jest jednym z wielu bohaterów książki „Życie po śmierci 2”. Uderzające jest to, że konkretne doświadczenia, o których możemy przeczytać w książce ks. Wiktora Szponara, są spójne z chrześcijańską wiarą w życie po śmierci, choć wcale nie pochodzą od wierzących! Lektura książki przynosi wspaniałe wnioski – doświadczenie śmierci klinicznej prowadzi do nawróceń, a ateiści, którzy jej doświadczyli, przestają nimi być. Spotkanie z Bogiem odmienia życie.

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji