“Obraźliwe i bezpodstawne domysły”. Franciszek stanowczo staje w obronie JP II

Podczas spotkania na południowej modlitwie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, papież Franciszek odniósł się do oskarżeń i insynuacji jakie pojawiły się pod adresem Jana Pawła II.

Brat zaginionej prawie 40 lat temu mieszkanki Watykanu dopuścił się oszczerstw pod adresem polskiego papieża. Po spotkaniu z watykańskim prokuratorem, który ponowne śledztwo w sprawie zaginienia Emmanueli Orlandi, udzielił wywiadu telewizyjnego, w którym postawił Jana Pawła II blisko zorganizowanej przestępczości i nadużyć seksualnych. Jego słowa wywołały powszechne oburzenie. Do tej sprawy odniósł się papież Franciszek.

Mając pewność, że wyrażam odczucia wiernych z całego świata, kieruję wdzięczną myśl ku pamięci świętego Jana Pawła II, który w tych dniach stał się celem obraźliwych i bezpodstawnych domysłów

– powiedział Ojciec Święty.

Sondaż o Janie Pawle II

Po atakach na papieża w Polsce napędzonych przez reportaż wyemitowany w stacji TVN24 przeprowadzono sondaż dotyczący postaci papieża. Polacy jednoznacznie oceniają Jana Pawła II.

Sondażowe pytanie brzmiało: “Czy święty Jan Paweł II jest dla Pani/Pana ważną postacią?“. 74 proc. ankietowanych odpowiedziało twierdząco. 47 proc. badanych wybrało opcję “zdecydowanie tak”, zaś 27 proc. opcję “raczej tak”.

Przecząco na to pytanie odpowiedziało 17 proc. uczestników badania (9 proc. “zdecydowanie nie”, 8 proc. “raczej nie”). 9 proc. uczestników badania nie ma na ten temat zdania.

źródło: polskieradio24.pl, Twitter, fronda

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji