„Ja Jestem! Nie bójcie się!” Ruszają XIII Warsztaty Muzyki Liturgicznej na Jasnej Górze

Patronat nad wydarzeniem sprawuje portal Afirmacja.info.

W dniach 21-23 kwietnia pod hasłem „Ja Jestem! Nie bójcie się!” na Jasnej Górze odbywają się XIII Warsztaty Muzyki Liturgicznej. Organizują je Stowarzyszenie Kultura CzęstoNowa i Ośrodek Muzyki Liturgicznej w Częstochowie. Wydarzenie objął patronatem honorowym JE abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

W tegorocznych warsztatach bierze udział niemal 280 osób z całej Polski (a nawet kilka z zagranicy). Uczestnicy przez 3 dni będą poznawać liturgiczne i uwielbieniowe utwory wielkanocne opracowane przez muzyków, którzy osobiście poprowadzą zajęcia. Są to Hubert Kowalski, Paweł Bębenek i Piotr Pałka wywodzący się z krakowskiego środowiska dominikańskiego, a dziś związani z szerokim nurtem muzyki liturgicznej.

Program warsztatów obejmuje nie tylko naukę pieśni, ale także konferencję i udział w liturgii. Jest to, jak zawsze, okazja do doświadczenia piękna wspólnoty aktywnie zaangażowanej w celebrację liturgiczną, a także do wzajemnego umocnienia się braci świadectwem wiary.

Finał warsztatów jest zaplanowany na niedzielę, 23 kwietnia 2023 r. podczas mszy świętej o godz. 13.00 w Bazylice Jasnogórskiej. W czasie tej celebracji śpiew będą prowadzić warsztatowa orkiestra (ok. 20 osób) i warsztatowy chór (ok. 260 osób). Zapraszamy do udziału w tej Eucharystii.

Patronat nad wydarzeniem sprawuje portal Afirmacja.info.

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji