Meksyk przeciwko eutanazji. Zebrano kilka tysięcy podpisów

Meksykański rząd ma w planach legalizację eutanazji. Ukrywa to pod płaszczem “godnej śmierci”. Nie zgadzają się na to obywatele. Zainicjowany przez obrońców życia ruch zebrał sześć tysięcy podpisów przeciwko wspomaganemu samobójstwu.

“Eutanazja jest formą wspomaganej śmierci, na którą nie ma miejsca w społeczeństwie, które ceni życie i ludzką godność” – podkreślają obrońcy życia z Meksyku. Sprzeciwiają się oni planom rządu, który w praktyce chce zrównać wspomagane samobójstwa z formami terapii i leczenia.

Stop eutanazji

Aktywiści zaznaczają, że wspomagane samobójstwo jest sprzeczne z prawami człowieka. Takich rozwiązań zabrania także meksykańska ustawa Prawo o zdrowiu. – Kiedy lekarz nie może już leczyć, może towarzyszyć choremu opieką paliatywną: aby nie brakowało mu niezbędnego pożywienia, aby nie zabrakło dbałości o higienę, leków eliminujących lub zmniejszających ból i aby pacjent, jeśli sobie tego życzy, miał opiekę duchową – mówi Ivette Laviada.

Podpisy przeciw eutanazji zbierane są w ramach kampanii Activate. Do meksykańskiego parlamentu trafiło już 6 tys. głosów sprzeciwu.

Czytaj także:

źródło: marsz.info

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji