“Miłość Mierzona Kilometrami”. Ksiądz biegnie z Gniezna do Częstochowy

Jeden dla wszystkich! MMK, co oznacza “Miłość Mierzona Kilometrami”, to 273 kilometry trudu i modlitwy dla pielgrzymów, którzy pod koniec lipca wyruszą pieszo z archidiecezji gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Ksiądz Tomasz Niedbalski z parafii Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Inowrocławiu obecnie przemierza tę trasę biegiem.

26 czerwca opuścił swoją parafię i planuje dotrzeć do sanktuarium w Częstochowie w czwartek, 29 czerwca. W tym roku kapłan ponownie uda się na Jasną Górę latem, tym razem pieszo, aby prowadzić grupę “promienistą” z Inowrocławia.

Bieg – pielgrzymka

Ksiądz Tomasz nazwał swoją ideę pielgrzymowania “Miłość Mierzona Kilometrami”. Jest to wyraz jego miłości do Matki Bożej i ludzi, ponieważ jako amatorski biegacz kapłan modli się różańcem podczas biegania za wiernych swojej parafii, w których pełnił posługę, oraz za osoby, które spotyka i potrzebują modlitwy. Teraz biegnie na Jasną Górę, aby w duchu pokuty prosić w intencji uczestników pieszej pielgrzymki gnieźnieńskiej oraz osób, które gościnnie przyjmują pielgrzymów na noclegi. “Trochę biorę na siebie ten duch pokuty. Biegnąc, jestem rzeczywiście sam na sam z Bogiem. Muszę również dbać o siebie, nie ma tu kogoś, kto kieruje ruchem. Teraz, podejmując pewne ryzyko i trudy, stawiam to dla radosnego ducha i budowania wspólnoty podczas pielgrzymki pieszej, którą poprowadzę” – mówi kapłan.

Ksiądz Tomasz korzysta z urlopu, aby uczestniczyć w pielgrzymce biegowej. Na trasie pomagają mu Marta, tegoroczna maturzystka odpowiedzialna za media społecznościowe i modlitwę, oraz Karol, mąż i ojciec, zaangażowany w organizację pielgrzymki rowerowej ze Strzelna, który zapewnia wsparcie samochodem i modlitwą. Ksiądz Tomasz nie tylko modli się za innych i ich intencje, które otrzymuje, ale również sam jest otoczony modlitwą. Na przykład, dowiedział się, że w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kole powstała grupa “Margaretka”, która modli się za niego.

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji