Nauka Kościoła uderza w prawa człowieka? Absurdalne wnioski z raportu ONZ

W Genewie dobiega końca rozpoczęta 19 czerwca 53. sesja Rady Praw Człowieka ONZ. W jej trakcie jeden z ekspertów Rady zaprezentował raport poświęcony wolności religijnej. Zgodnie z jego konkluzjami nauczanie moralne Kościoła katolickiego na temat praktyk homoseksualnych uderza w „prawa człowieka osób LGBT”.

Jak podaje Instytut Ordo Iuris, “raport zaleca papieżowi i innym przywódcom religijnym rewizję historycznej roli religii w popełnieniu naruszeń praw człowieka, doradza im poparcie dla wulgarnej edukacji seksualnej i edukacji genderowej”.

Publikacja wzywać ma również do zniesienia na świecie karalności za obrazę uczuć religijnej, jak też wzywać rządy oraz duchowieństwo do “uznania istnienia wielu orientacji seksualnych i tożsamości płciowych oraz wyłączenia czynów homoseksualnych z kategorii grzechu”.

W raporcie pojawić się miała także krytyka “Deklaracji Konsensusu Genewskiego” – przygotowanego przez grupę przeszło 30. państw (w tym Polskę) dokumentu wzywającego do wzmocnienia szacunku dla wolności religijnej.

“Prawnicy Ordo Iuris będą reagować na wszelkie próby wykorzystywania raportu ONZ do wywierania presji na Polskę w celu wprowadzenia genderowych postulatów do naszego prawa” – deklaruje Instytut na rzecz Kultury Prawnej.

CZYTAJ TAKŻE: ONZ przygotowuje traktat o zbrodniach przeciwko ludzkości. Chcieli usunąć definicję płci

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji