Jak szykowano rewolucję? Zobacz ważną rozmowę z Markiem Jurkiem o prawicy na rozdrożu

W ostatni wtorek (18.07) w kawiarni Agere Contra w Warszawie odbyło się spotkanie z byłym marszałkiem sejmu Markiem Jurkiem, w trakcie którego mówił on o swojej najnowszej książce pt. “Prawica na rozdrożu. Notatki przedwyborcze”.

“Prawica na rozdrożu” to esej o ostatnich latach polskiej polityki, zestawiający postawy różnych ugrupowań, chcących reprezentować konserwatywną część opinii publicznej. Książka nie popiera, ale też nie dyskwalifikuje żadnej z prawicowych partii. Przestrzega natomiast przed przejęciem władzy przez radykalną opozycję. Autor, posiłkując się swym doświadczeniem z wieloletniej działalności publicznej, pokazuje, jak można analizować proces polityczny w oparciu o wyznawane wartości. Dzięki bogatej argumentacji historycznej i socjologicznej „Prawica na rozdrożu” może być ciekawą lekturą dla każdego czytelnika zainteresowanego życiem publicznym i historią współczesną, niezależnie od wyznawanych poglądów. Książkę nabyć można na stronie Wydawnictwa Dębogóra (TUTAJ).

CZYTAJ TAKŻE: Quo vadis Kościele? Zobacz debatę o stanie współczesnego katolicyzmu

„Konfederacja stała się, owszem, wyborczą alternatywą dla Prawa i Sprawiedliwości. Jej pojawienie się „zdywersyfikowało” możliwości wyboru, którym dysponuje prawicowa opinia. O ile jednak PiS uważał, że jego dostatecznym prawicowym mandatem jest krytyka PO, o tyle Konfederacja uznała, że jest nim krytyka PiS. Jedno i drugie to za mało. Konserwatywna opinia musi oczekiwać więcej, a niezależnie od oczekiwań – musi myśleć o tym, jaki rząd w efekcie najbliższych wyborów powstanie” – czytamy w publikacji.

Marek Jurek to współautor realizowanego przez Afirmację cyklu debat pt. “Teraz i zawsze”. Odcinki cyklu można obejrzeć TUTAJ. Zachęcamy do oglądania zapisu wideo ze spotkania z autorem, zrealizowanego przez telewizję EWTN:

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji