Czy św. Józef uratuje małżeństwo? Film „Opiekun” już na DVD!

Jak odbudować małżeństwo w kryzysie? Czy możliwe jest przyjęcie do rodziny dziecka poczętego w wyniku zdrady? Takie tematy poruszał kinowy film Dariusza Reguckiego „Opiekun” z Rafałem Zawieruchą i Karoliną Chapko w rolach głównych. „Opiekun” dostępny jest już na płytach DVD.

Produkcja, która na duże ekrany weszła 24 lutego, opowiadała historię Roberta (Zawierucha) i Dominiki (Chapko). Małżeństwo z jednym synem przeżywa głęboki kryzys. Kobieta, pragnąc bardziej komfortowego życia, rozpoczyna romans ze znajomym biznesmenem (Radosław Pazura). Kobieta zostaje odrzucona przez kochanka, gdy okazuje się, że zaszła z nim w ciążę.

Robert nie widzi szans, by móc przyjąć z powrotem żonę i jej nienarodzone dziecko. Jednakże, w wyniku zbiegu okoliczności, w życie bohatera wkracza św. Józef. Postawa patrona małżonków i rodzin chrześcijańskich oraz ojców wywołuje w życiu Roberta wstrząs. Czy to jednak wystarczy, by rodzina w kryzysie mogła wejść na drogę naprawy? Co warte podkreślenia, miejscem akcji filmu jest Kalisz, w którym znajduje się Narodowe Sanktuarium św. Józefa, nazywane Polskim Nazaretem.

Film "Opiekun" już na DVD. Zobacz, jak św. Józef ratuje rodziny!
fot. materiały prasowe

Opowieść na faktach

Film dotyka trudnych tematów. Co ciekawe, historia filmowych bohaterów inspirowana jest prawdziwą historią! Dystrybutor filmu, Rafael, informuje przy okazji premiery filmu na DVD o tym, że męskie grupy formacyjne „Mężczyźni św. Józefa”, które bardzo pomogły przy stworzeniu filmu “Opiekun”, organizują 23 września na Jasnej Górze spotkanie „Mężczyźni u Maryi”. Szczegóły na stronie: www.oblezenie.mezczyzni.net.

Film, który ratuje rodziny?

– Mamy już pierwsze świadectwa od widzów, dla których ten film stał się przełomem. Jedno z nich jest szczególne, niezwykłe i piękne! Ale nie mogę go jeszcze opisać, bo… trwa. Uchylę tylko rąbka tajemnicy, że dotyczy uratowania rodziny. I choćby tylko dla tej jednej historii było warto zrobić “Opiekuna” – informuje Andrzej Sobczyk, prezes Stowarzyszenia Rafael.

ZOBACZ ZWIASTUN FILMU “OPIEKUN”:

CZYTAJ TAKŻE: “Może być niezwykłą inspiracją”. Do kin wchodzi film “Opiekun”