Lekarz ma problemy, ponieważ modlił się z pacjentem. “Podważa zaufanie społeczne”

Organ Nadzoru Medycznego w Wielkiej Brytanii zajął się sprawą lekarza, który modlił się ze swoim pacjentem. Medyk dostał oficjalne ostrzeżenie, ponieważ jego działanie “podważa zaufanie społeczne”.

Służba Trybunału Medycznego (MPTS) uznała doktora Richarda Scotta za winnego niewłaściwego postępowania. Stwierdzono jednak, że nie jest ono na tyle poważne, aby uzasadniać wprowadzenie jakichkolwiek ograniczeń w jego wykonywaniu. Zdaniem trybunału, medyk “przekroczył granicę” modląc się z pacjentem.

Ostrzeżenie pozostanie w jego rejestrze jako lekarza przez pięć lat.

Modlitwa lekarza z pacjentem

Pacjent, 19-letni mężczyzna, udał się do doktora Scotta w dniu 25 sierpnia 2022 r. w towarzystwie matki – poinformował trybunał obradujący w Manchesterze. Nastolatek powiedział podczas przesłuchania, że ​​poczuł się “nieswojo”, gdy dr Scott zaczął mówić o swojej wierze. Dwa tygodnie później matka nastolatka złożyła skargę.

Po trzytygodniowym przesłuchaniu w orzeczeniu MPTS stwierdzono: „To zachowanie nie spełnia standardów wymaganych od lekarza, a jego działania podważyły ​​zaufanie społeczne i zaufanie społeczne do zawodów medycznych.

Wytyczne GMC stanowią, że lekarze mogą wykonywać praktykę lekarską zgodnie ze swoimi przekonaniami, pod warunkiem, że nie powoduje to cierpienia pacjentów.

Czytaj także:

źródło: bbc.com

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji