Postęp przegania sam siebie. Szkoły w Kalifornii mają stworzyć toalety neutralne płciowo

Kalifornijskie szkoły zostały zobowiązane do zapewnienia uczniom dostępu do toalet neutralnych płciowo* w godzinach lekcyjnych, zgodnie z ustawą stanową podpisaną w tym tygodniu przez gubernatora Gavina Newsoma.

Ustawa Senatu, wprowadzona w lutym przez senatora stanu Josha Newmana, nakłada na wszystkie szkoły obowiązek zapewnienia co najmniej jednej toalety neutralnej płciowo, jednocześnie pozostawiając możliwość korzystania z tradycyjnych toalet segregowanych ze względu na płeć.

Toalety neutralne płciowo do ochrony młodzieży

Ta ustawa jest jednym z kilku aktów prawnych podpisanych przez Newsoma 23 września, które mają na celu rozszerzenie “ochrony” dla społeczności LGBT w stanie Kalifornia.

– Kalifornia jest dumna, że ​​ma jedne z najsolidniejszych przepisów w kraju, jeśli chodzi o ochronę i wspieranie naszej społeczności LGBT, dlatego jesteśmy zaangażowani w ciągłe prace nad stworzeniem bezpieczniejszych i bardziej włączających przestrzeni dla wszystkich Kalifornijczyków – powiedział senator.

– Te środki (np. neutralne płciowo toalety – przyp. red.) pomogą chronić bezbronną młodzież, promować akceptację i stworzyć bardziej wspierające środowisko w naszych szkołach i społecznościach – brnie dalej polityk.

W latach 2025–2026 wszystkie szkoły będą musiały zainstalować takie łazienki na terenie swojego kampusu.

Gubernator powiedział również, że pomysł na projekt ustawy zrodził się w 2021 r., po tym jak okręg szkolny Chino Valley Unified School District wprowadził obecnie nieudaną uchwałę, która zakazywałaby uczniom niebinarnym i transpłciowym korzystania z toalet odpowiadających ich preferowanej płci.

*Toalety neutralne płciowo to skrót myślowy, który zdaje się oddawać absurd całej sytuacji. Chodzi oczywiście o “toalety neutralne pod względem płci”.

Czytaj także:

źródło: theepochtimes.com