“W mojej diecezji dzieje się to samo”. Ponure komentarze po skandalu w Dąbrowie Górniczej

Nasza niedawna rozmowa z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim (do obejrzenia w oknie na dole), poświęcona skandalowi w Dąbrowie Górniczej, spotkała się ze szczególnym zainteresowaniem i odzewem widzów Afirmacji. Wśród licznych komentarzy znalazły się również informacje o podobnego rodzaju nadużyciach w innych polskich diecezjach. Nie jesteśmy rzecz jasna w stanie tych doniesień zweryfikować. Tym niemniej decydujemy się podzielić wybranymi głosami z naszymi czytelnikami. Niech stanowią one wezwanie dla hierarchów (ale też świeckich) do nieustannej walki z grzechem i troski o czystość w łonie naszego Kościoła.

W archidiecezji poznańskiej też toleruje się homoseksualistów, niedawno odszedł z kapłaństwa Sławomir A., bo dał się nagrać, kiedy umawiał się na sex gejowski. W Kościele poznańskim uchował się ponad 30 lat, doczekał się honoru kanonickiego, o jego skłonnościach było wiadomo już od pierwszej parafii wikariuszowskiej. Mówiłem o tym Ordynariuszowi, od tego czasu jestem sekowany.

@MD-1965

Z tej samej diecezji głos – w mojej parafii jest proboszcz regularnie widywany w pobliskim hotelu na popijawie i “panienkach” – nie wiadomo czy damskich czy męskich. Jego najlepszym kumplem jest ortodoksyjny islamista z Maroka, który od 40 lat mieszka w Sosnowcu i robi krecią robotę – za zgodą miejscowej bolszewii wybudował meczet w Sosnowcu. Panowie razem chodzą na wódę. Proboszcz zgłaszany przez wiernych do Biskupa – i nic. Cisza.

@adamyoung6733

Panie Redaktorze, dziękuję za wywiad, rozmowę, bardzo cenne. Proponuję podjąć temat diecezji częstochowskiej i tego samego problemu.

@hubertgrzymaa7466

Jeśli chodzi o żeńskie zgromadzenia zakonne, sytuacja jest podobna w kwestii szukania pomocy: przełożeni milczą lub zamiatają pod dywan problemy, bądź zmuszają do odejścia siostry, które na te problemy wskazują, episkopat udaje, że nie ma problemu, dykasteria ds. życia konsekrowanego nie odpisuje na pisma urzędowe, nie ma pomocy znikąd. Dziękuję za rzetelną pracę dziennikarską

@kklaudiawesoa5968

Jest mi bardzo przykro, bo mieszkam w tej diecezji. Ostatnio wiele złego się dzieje w naszej diecezji, być może brak mszy trydenckiej w tej diecezji jako jedynej w Polsce jest jednym z powodów.

@Mariusz-rv5lh

CZYTAJ TAKŻE: Czym jest “Imperium Sodomy”? P. Lisicki o kulisach homoskandalu w Dąbrowie Górniczej!

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji