“Pandora gate”, traktat WHO i represje wobec lekarzy… Pytamy Ewę Wendrowską

Mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo polskich rodzin, w ostatnim tygodniu przed wyborami, obok znakomitego cyklu Agnieszki Marianowicz-Szczygieł pt. “RODZINA GŁOSUJE“, publikujemy rozmowy z politykami. Czy ograniczenie w dostępie do Internetu może uchronić dzieci i młodzież przed seksualnymi drapieżnikami? Jakie stanowisko powinien zająć polski rząd wobec traktatu pandemicznego przygotowanego przez WHO? Czy po wyborach należy rozwiązać powołaną przez ministra Niedzielskiego komisję ds. aborcji? Gościem Afirmacji jest Ewa Wendrowska, lekarka, samorządowiec, kandydatka ugrupowania Suwerenna Polska (startuje z list PiS). 

Choć w polityce nie jest debiutantką, jeśli uzyska poselski mandat, w ławach parlamentu zasiądzie po raz pierwszy. W 2002 r. Ewa Wendrowska zaangażowała się w działalność samorządu w Tomaszowie Mazowieckim, a od 2018 r. jest radną sejmiku woj. łódzkiego, gdzie objęła funkcję przewodniczącej komisji zdrowia.

W czasie lockdownu i teleporad nie odwróciła się od pacjentów i nie zamknęła gabinetu lekarskiego. Podpisała również apel lekarzy i naukowców do władz RP, w którym sygnatariusze odnieśli się krytycznie do zamykania przychodni i szpitali, domagając się rzetelnej debaty naukowej na temat polityki restrykcji sanitarnych narzuconych przez WHO. Kandydatka mówi też o swojej działalności na rzecz rodzin w sejmiku województwa łódzkiego.

Ewa Wendrowska startuje z miejsca nr 7 na liście nr 4 (KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ) w okręgu piotrkowskim.

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji