“Kino NIE-letnie”: “Kulawi władcy”. Poznaj filmy o patologiach w organizacjach międzynarodowych

Organizacje międzynarodowe w coraz większym stopniu zajmują sprawami, którymi zajmować się nie powinny: redefiniują małżeństwo, rodzinę, wprowadzają nowe, uznaniowe, niewynikające z prawa naturalnego “prawa” człowieka, nowe, progresywne “prawa” dziecka, a nawet określają na nowo granice życia i śmierci.

Jak pokazuje cykl filmów dokumentalnych o organizacjach międzynarodowych pt. „Kulawi władcy” autorstwa Warsaw Enterprise Institute, nie tylko te przychodzące nam najbardziej na myśl organizacje, jak Unia Europejska czy WHO, trawią takie patologie jak: korupcja, nepotyzm, upolitycznienie, uzależnienie od reżimów, lewicowy przechył czy brak gospodarności i efektywności. Patrząc z tego punktu widzenia i poznając skrupulatnie zgromadzone dowody lepiej rozumiemy, o co tu właściwie chodzi. Warto nie bać się zadawania podstawowych pytań o przejrzystość tych organizacji oraz domagać się weryfikacji ich celów i uprawnień. Zobacz wideobloga Agnieszki Marianowicz-Szczygieł:

ZOBACZ RÓWNIEŻ FILMY Z CYKLU “KULAWI WŁADCY”:

“Wasale supermocarstw”:

“Korupcja w organizacjach międzynarodowych”:

“Kompromitacje organizacji międzynarodowych”:

“Technokratyzm – “gorszy od faszyzmu”?”:

“ONZ na trójkę, czyli jak oceniać “zbawców ludzkości”?”:

“Zdrowie w niewłaściwych rękach”:

CZYTAJ TAKŻE: Rodzice (nie!) siedźcie cicho, nadchodzi globalne wychowanie

***

Kino NIE-letnie to przegląd wartościowych, a nawet przełomowych filmów dokumentalnych z całego świata, które nie pozostawią Cię obojętnym! Do takich filmów trudno dotrzeć, często nawet nie wiemy, że istnieją. Ja zbierałam je przez kilka lat. Pogrążeni w mainstreamie i informacyjnym chaosie, jak odtrutki łakniemy twardych faktów, piękna i niecynicznych komentarzy. Zanim zaprosimy Cię na główne, kinowe danie, w luźnej i bezpośredniej konwencji z zaproszonymi do studia gośćmi rozmawiamy o prawdzie i ideologiach, rodzinie, miłości, chrześcijaństwie, szlachetności i przestępstwach. Demitologizujemy rewolucję seksualną, odkrywamy prawdę o płci i seksualności, w chrześcijańskim duchu podajemy pomocną dłoń, szukamy pożytecznej afirmacji i akceptacji! Na szermierkę faktów i iluzji zaprasza Agnieszka Marianowicz-Szczygieł wraz z gośćmi.

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji