Dzieci z Gazy zaśpiewały papieżowi „Happy birthday”

Dzieci z katolickiej parafii w Gazie złożyły życzenia urodzinowe papieżowi Franciszkowi, który kończy dziś 87 lat. Zaśpiewały papieżowi „Happy birthday” po angielsku i arabsku, co zostało uwiecznione w nagraniu wideo, zamieszczonym w internecie.

Znalazły się tam również życzenia od sióstr zakonnych pracujących w Gazie. Siostra Nabila Saleh zapewniła papieża, że wszystkie cierpienia zakonnice ofiarują w intencji Kościoła.

Wideo zostało nagrane jeszcze przed wczorajszym atakiem izraelskim na budynki parafialne.

Franciszek jest w stałym kontakcie telefonicznym z parafią w Gazie. Jego rozmowy z wikariuszem, ks. Youssefem Asaadem są często słuchane, dzięki zestawowi głośnomówiącemu, przez parafian, którzy dzięki temu bezpośrednio otrzymują od papieża błogosławieństwo.

Zbrodnia armii izraelskiej

W ostatnich dniach doszło do tragicznych wydarzeń na terenie jedynej katolickiej parafii w Gazie. Miała tam miejsce zbrodnia wojenna. Żołnierze armii izraelskiej strzelali do osób wychodzących z budynku kościoła.

Nie wydano ostrzeżenia ani powiadomienia. Strzelano do nich z zimną krwią na terenie parafii, gdzie nie ma bojowników” – czytamy w oświadczeniu Vatican News.

W ataku wojsk armii izraelskiej zginęły dwie kobiety: matka i córka. Młodsza z kobiet zginęła w trakcie próby ratowania swojej siostry.

źródło: kai.pl

CZYTAJ TAKŻE: Red. Pospieszalski: “Ks. Blachnicki oddał życie za Boga”. Zobacz relację ze spotkania w Toruniu [GALERIA]

ZOBACZ TAKŻE: