Premier Trudeau zmuszony do przyznania prawdy o Bożym Narodzeniu

Świętowanie Bożego Narodzenia – choinka, rodzina, muzyka i podarunki – to systemowy rasizm” – twierdzi raport Kanadyjskiej Komisji Praw Człowieka (CHRC), która podlega pod kanadyjski parlament! Jedna z posłanek zakwestionowała treść raportu i spytała o to wprost premiera Kanady.

Kuriozalna dyskusja miała miejsce w kanadyjskiej Izbie Gmin. Przyczynkiem do niej był wyżej wspomniany, szokujący raport państwowej instytucji CHRC. Według autorów raportu świętowanie Bożego Narodzenia jest formą systemowego rasizmu, a świętujący wykazują “nietolerancję” i utrwalają “kolonializm osadniczy“. Ponadto stwierdzili również, że świętowanie narodzin Jezusa Chrystusa to “oczywisty przykład” uprzedzeń religijnych.

Na forum Izby Gmin tę szokującą sprawę poruszył Yves-François Blanchet, lider partii Bloc Québécois.

Według Kanadyjskiej Komisji Praw Człowieka zwykłe obchodzenie Bożego Narodzenia – choinka, rodzina, muzyka, prezenty – to systemowy rasizm. Zastanawiam się, czy stary, dobry Święty Mikołaj jest też rasistą? Zastanawiam się, czy śnieg stał się rasistowski? – dopytywał Blanchet na forum Izby Gmin.

Trudeau zmuszony do prawdy

Dyskusja wzbudziła śmiech u części parlamentarzystów. Blanchet jednak proponował poważne podejście do sprawy z uwagi na fakt, że opublikowała ten raport państwowa instytucja podlegająca pod parlament. Lider BQ powiedział na forum Izby Gmin, że “jeśli się śmiejesz, nie oznacza, że to jest śmieszne“. Polityk naciskał na premiera Kanady, aby ten wyraził zdanie na temat tej bulwersującej sprawy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Poruszająca historia. Dziecko wyzdrowiało tuż przed Bożym Narodzeniem

Czy Boże Narodzenie jest rasistowskie? – pytał Justina Trudeau na forum Izby Gmin lider partii BQ, Yves-François Blanchet.

Oczywiście Boże Narodzenie nie jest rasistowskie – odpowiedział, po wcześniejszych przemowach Blanchet’a, premier Justin Trudeau.

Panowie kontynuowali tę kuriozalną dyskusję.

W ciągu kilku dni spotkam kilkudziesięciu Quebejczyków o pochodzeniu imigracyjnym, aby świętować Boże Narodzenie w moim okręgu wyborczym – kontynuował – Czy powinienem to odwołać, ponieważ według Kanadyjskiej Komisji Praw Człowieka obchodzenie Bożego Narodzenia jest rasistowskie? To jest pytanie, które zadaję. – nie dawał za wygraną Blanchet.

Nie – odparł Trudeau.

Do dyskusji włączył się również Pierre Poilievre, który jest coraz popularniejszym przeciwnikiem politycznym premiera Trudeau. Odnoszący sukcesy w sondażach polityk powiedział w trakcie dyskusji: “pozwólcie mi być pierwszym, który życzy wam w tym sezonie: “Wesołych Świąt!”. Kochamy nasze wielkie kanadyjskie tradycje, w tym Boże Narodzenie“.

Kanadyjczycy nie obrażają się za obchodzenie świąt

Kanadyjska Komisja Praw Człowieka (CHRC) została utworzona w 1977 roku przez parlament. Jej zadaniem jest nadzorowanie przestrzegania praw człowieka w Kanadzie. Jak widać jednak urzędnicy roszczą sobie prawo również do walki z Bożym Narodzeniem.

CHRC stwierdziła, że “święta ustawowe związane z chrześcijaństwem, w tym Boże Narodzenie i Wielkanoc, to jedyne kanadyjskie święta ustawowe związane z religijnymi świętościami“. W związku z tym instytucja twierdzi, że “niechrześcijanie mogą potrzebować specjalnych dostosowań prawnych, aby obchodzić swoje święta“.

CHRC wzięła również w ogień krytyki pozdrowienie “Wesołych Świąt” jako przejaw dyskryminacji i rasizmu, jeżeli będzie wypowiedziane do mieszkańca Kanady, który nie jest chrześcijaninem.

Z badań wynika jednak zupełnie odmienny obraz rzeczywistości. Sondaż Legera z grudnia 2022 roku wykazał, że ogromna większość Kanadyjczyków niechrześcijan jest zadowolona kiedy słyszy pozdrowienie “Wesołych Świąt” podczas adwentu. Kiedy zapytano tę grupę Kanadyjczyków o to czy są “obrażeni, gdy ludzie witają ich słowami “Wesołych Świąt”” to 92 procent badanych odpowiedziało, że “nie“.

Kanadyjska Komisja Praw Człowieka całkowicie pominęła w swoich badaniach kontekst historyczny. Fakt mówiący o tym, że Kanada, jako państwo, była budowana przez chrześcijańskich osadników i misjonarzy z Europy nie został ujęty w raporcie.

źródło: lifesitenews.com

ZOBACZ TAKŻE: