Ralph Kaminski – od bluźnierstw do fastfoodu

Popularność Ralpha Kaminskiego nie słabnie, o czym świadczyć może zestaw w McDonald`s firmowany jego nazwiskiem i wizerunkiem. Słabnie za to najwyraźniej pamięć o jego projekcie muzycznym, w którym posługiwał się „rekwizytem” w postaci figury Matki Bożej bez głowy.

„Autorski zestaw Ralpha Kaminskiego z warzywnym Spicy Veggie Burgerem, który pobudzi Twoje kubki smakowe. Do tego złociste frytki i orzeźwiający sok jabłkowy. Prawdziwie balowa kompozycja!” – czytamy w materiałach promocyjnych. Kampanii fastfoodów towarzyszy film z nagraniem muzycznym, w którym Kaminski śpiewa o balu u Rafała.

Twórczość Ralpha Kaminskiego

Warto pamiętać na czym zbudował swoją popularność Ralph Kaminski. W tym kontekście warto wspomnieć o promocji jego albumu zatytułowanego „Kora”. Opierała się ona na trasie koncertowej, podczas której na scenie stała figura Matki Bożej z… wyciętym otworem na głowę. Ralf chwilami stawał za figurą wstawiając swoją twarz w otwór po twarzy Maryi. Najczęściej jednak figura była jedynie rekwizytem z wyeksponowaną pustką w miejscu głowy Matki Chrystusa.

Na albumie „Kora” Ralph Kaminski sięgnął po twórczość Maanamu i Kory i stworzył nowe aranże. Pojawienie się Maryi jako „rekwizytu” podczas trasy koncertowej miało nawiązywać do fascynacji artystki. Kora gromadziła figury i je malowała. Było to pożywką dla wielu osób z kręgu show-biznesu, którzy nadużywali świętej symboliki, a Matka Boża wpisywana była przez nich w pełne przekroczeń konteksty. W czasie prezentacji jesiennej ramówki Polsatu w sierpniu 2014 roku w studiu telewizyjnym miejsce Kory Jackowskiej zajęła figurka Matki Boskiej. Sama Kora zagrała w teledysku Organka do utworu „Czarna Madonna” wcielając się w Matkę Bożą. Organek śpiewał w utworze: „Czarna Madonno, pocałuj mnie w usta / Obejmij nogami i niech się przekonam / Ile słodyczy jest w Twych ramionach”.

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji