Akcja “Rodzina rodzinie na Ukrainie”. Bp Piotrowski zachęca do włączenia się

Biskup kielecki Jan Piotrowski zachęca wiernych ze swojej diecezji do włączenia się w akcję “Rodzina rodzinie na Ukrainie”. Akcja ma celu wsparcie potrzebujących rodzin na ogarniętej wojną Ukrainie.

Hierarcha podkreślił w specjalnym komunikacie, że nadchodząca zima będzie bardzo ciężkim czasem u naszych wschodnich sąsiadów. “Wobec barbarzyńskich bombardowań wiele osób na Ukrainie pozostaje bez podstawowych środków do życia i to w okresie zimy, dlatego chciałbym zachęcić wspólnoty parafialne do włączenia się w akcję Rodzina Rodzinie na Ukrainie” – napisał biskup.

Jego diecezja będzie organizowała pomoc w zależności od możliwości. “Niech zatem każdy dekanat obejmie wsparciem przynajmniej jedną ukraińską rodzinę, większe parafie niech uczynią to samodzielnie. Proszę księży dziekanów, by podjęli się koordynacji tej akcji w swoim dekanacie. Do zaangażowania w to dzieło naszej Kurii i Caritas zachęcam również inne instytucje diecezjalne oraz wspólnoty zakonne” – napisał biskup.

Do akcji włączył się także Caritas Polska. Dyrektor Caritas Polska ks. dr Marcin Iżycki powiedział Vatican News, że do programu „Rodzina rodzinie” zakwalifikowano „500 najuboższych rodzin dotkniętych skutkami wojny”. Otrzymują one comiesięczne wsparcie finansowe. „Dzięki temu wsparciu rodziny mogą stanąć na nogi, odbudować zniszczone domy, kupić żywność i opłacić rachunki”. Caritas zachęca do wzięcia udziału w tej akcji.

źródło: ekai.pl, vaticannews.va

CZYTAJ TAKŻE: Czy wojna na Ukrainie uratuje polską demografię?

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji