Rodzeństwo ratuje wszechświat. Dosłownie!

„Kierunek: Księżyc” (reż. Ali Samadi Ahadi) to niemiecko-austriacka animacja dla dzieci pokazująca trudne relacje między starszym bratem a młodszą siostrą. I siłę ich miłości, której nie osłabi żaden konflikt i która przenosi góry, lub jak kto woli, odmienia kosmos. Polecamy!

Ania jest nazywana przez starszego brata „nieznośną siostrą”. Piotrek określany jest przez młodszą siostrę jako „brat dzban”. Dzieci żyją jak pies z kotem.  Podczas jednego z dziecięcych konfliktów, rozwścieczony Piotrek wykrzykuje w stronę Ani, że ma ochotę wysłać ją na Księżyc. Los chce, że życzenie chłopca się spełnia.

Niedyskutowalna miłość brata i siostry

Którejś nocy dziewczynka znika. Piotrek rzuca się na ratunek. Wszystkie dotychczasowe waśnie odchodzą w niepamięć. Nie ma chwili do stracenia. A i Ania, która trafia w ręce złowrogich mieszkańców Księżyca nie ma wątpliwości, że brat, z którym kłóci się na co dzień, na pewno jej pomoże. „Co to jest starszy brat” – pytają Anię gwiazdki. „To ktoś kto zawsze się wymądrza, ale jak trzeba, to mnie uratuje” – odpowiada pewnie dziewczynka. Niebezpieczna podróż brata pokaże najmłodszym, że odwaga i siła może drzemać nawet w małym ciele dziecka, a miłość między rodzeństwem uratuje wszechświat. Jest ona bowiem niedyskutowalna i tak pewna jak słodki smak cukierków.

„Rodzeństwo to kawałek dzieciństwa, którego nigdy nie tracimy” – powiedziała amerykańska pisarka Marion C. Garretty. A „Kierunek: Księżyc” to bezpieczna kreskówka, z którą każde dziecko mające rodzeństwo się utożsami. Mimo, że akcja rozgrywa się w kosmosie, a może właściwie dlatego, że rozgrywa się w kosmosie. To tam przecież mieszka siewca snów, który dba o przespane noce dzieci i gwiazdy, po które tak łatwo jest sięgać w dziecięcej wyobraźni.

CZYTAJ TAKŻE: POLECAMY! Kino dzieci, ból dorosłych