Kino NIE-letnie: „Betlejem Polskie” – A. Marianowicz i J. Pospieszalski

Wzruszenie na twarzach widzów i aktorów. Podniosłe, patriotyczne jasełka w wykonaniu niepełnosprawnych artystów. Ci aktorzy nie chcą dać plamy, choć mają tremę. A otwierają w nas zakamarki serca, o których nawet nie wiedzieliśmy. W przedstawieniu występuje początkowo 40, a potem ponad 70 aktorów z 9 ośrodków prowadzonych przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej. Zobacz wraz z rodziną wyjątkowe przedstawienie, które w końcu utorowało sobie drogę do mediów – bo „niepełnosprawność to nie bylejakość”.

W 2017 roku, w Galerii Porczyńskich, spektakl „Betlejem Polskie” obejrzała para prezydencka – Andrzej i Agata Duda. O filmie dokumentalnym „Pójdźmy wszyscy”, będącym zapisem spektaklu z 2008 roku rozmawiają Agnieszka Marianowicz-Szczygieł i Jan Pospieszalski.

Film „Pójdźmy wszyscy” (2009) – scenariusz i reżyseria Agnieszka Gomułka

LINK do filmu: https://ninateka.pl/vod/dokument/pojdzmy-wszyscy-agnieszka-gomulka/ Kino NIE-letnie

to przegląd wartościowych, a nawet przełomowych filmów dokumentalnych z całego świata, które nie pozostawią Cię obojętnym! Do takich filmów trudno dotrzeć, często nawet nie wiemy, że istnieją. Ja zbierałam je przez kilka lat. Pogrążeni w mainstreamie i informacyjnym chaosie jak odtrutki łakniemy twardych faktów, piękna i nie cynicznych komentarzy. Zanim zaprosimy Cię na główne, kinowe danie, w luźnej i bezpośredniej konwencji z zaproszonymi do studia gośćmi rozmawiamy o prawdzie i ideologiach, rodzinie i miłości, chrześcijaństwie, szlachetności, ale i przestępstwach. Demitologizujemy rewolucję seksualną, odkrywamy prawdę o płci i seksualności, w chrześcijańskim duchu podajemy pomocną dłoń, szukamy pożytecznej afirmacji i akceptacji! Na szermierkę faktów i iluzji zaprasza – Agnieszka Marianowicz-Szczygieł wraz z gośćmi.

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji