Ordo Iuris alarmuje: Ukraina przygotowuje prawo pod tworzenie laboratoriów “do produkcji ludzi”

Szokującymi informacjami dzieli się Ordo Iuris. Organizacja informuje, że w ukraińskim parlamencie został złożony projekt ustawa pozwalający na “produkowanie ludzi”. Chodzi o rozwiązanie niemieckiego biotechnologa, który opracował projekt laboratorium, w którym w sztucznych macicach produkowane będzie życie.

Hashem Al-Ghalili to niemiecki naukowiec, który opracował projekt laboratorium “do produkcji ludzi”. “Możemy na nim zobaczyć wielką salę pełną futurystycznych kapsuł, wypełnionych tlenem i płynem owodniowym, w którym rozwijają się małe dzieci. W każdym takim laboratorium miałoby się znaleźć 400 sztucznych macic. Naukowiec przekonuje, że dzięki wdrożeniu projektu, na świat mogłoby przychodzić rocznie nawet 30 000 tak “wyprodukowanych” ludzi.” – pisze o “wynalazku” Ordo Iuris.

“Model” dziecka

To jednak nie koniec. Projekt ten zakłada także możliwość wyboru konkretnych cech dziecka. Tak o tej koncepcji pisze Ordo Iuris: “Projekt EctoLife oferowałby także elitarny pakiet premium, w ramach którego rodzice mogliby wyselekcjonować i dowolnie edytować geny dziecka przed implementacją zarodka do sztucznej macicy, wybierając sobie kolor skóry, oczu i włosów dziecka, a nawet jego siłę fizyczną, wzrost czy inteligencję.”

Instytut podkreśla jednak, że dla zrealizowania tego celu potrzebne jest poparcie społeczne i prawne. W mediach na świecie, w tym i w Polsce, zaczęły pojawiać się artykuły, w których możemy przeczytać o zaletach takiego programu. Pojawia się także tworzenie gruntu prawnego.

Ukraińska ustawa

Prezes Ordo Iuris – Jerzy Kwaśniewski, informuje o działaniach prawnych w tej sprawie w wykonaniu rządzącej na Ukrainie partii. O wszystkim organizacje poinformowali ukraińscy partnerzy. Choć sprawa na początku wydawała się nierealna, to okazała się prawdą.

O złożonym przez posła partii prezydenta Zełenskiego “Sługa narodu”, Ordo Iuris pisze, że ma być to sposób na problemy demograficzne Ukrainy.

Zaledwie po dwóch tygodniach od prezentacji futurystycznej wizji niemieckiego naukowca, na Ukrainie pojawił się projekt ustawy, który ma umożliwiać jej praktyczną realizację. 26 grudnia 2022 roku w ukraińskim parlamencie został zarejestrowany projekt o zmianie kodeksu cywilnego i kodeksu rodzinnego Ukrainy w zakresie ustalenia pochodzenia dziecka wychowywanego w sztucznym środowisku poza organizmem ludzkim.

„Dopuszcza się rozwój zarodków i noszenie płodów ludzkich metodą ektogenezy w sztucznym środowisku poza organizmem człowieka zgodnie z procedurą ustaloną przez centralny organ wykonawczy zapewniający kształtowanie polityki państwa w dziedzinie ochrony zdrowia” – czytamy w projekcie ukraińskiej ustawy, która ma wejść w życie 10 dni po jej przyjęciu i opublikowaniu.

W uzasadnieniu projektu, jego autorzy z dumą stwierdzają, że „Ukraina osiągnęła status jednego ze światowych liderów w leczeniu niepłodności za pomocą technologii wspomaganego rozrodu” i przekonują, że to właśnie Ukraina powinna przetrzeć szlak w zakresie legalizacji ektogenezy.

Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris

Źródło: Instytut Ordo Iuris

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji