USA: w 2022 r. odnotowano 250 przypadków przemocy organizacji aborcyjnych wymierzonych w osoby pro-life

Wiodąca katolicka organizacja pro-life wezwała w poniedziałek przedstawicieli republikańskiego kongresu do wszczęcia dochodzenia w sprawie fali przemocy, która została wymierzona w organizacje pro-life i kościoły w ubiegłym roku.

W liście do przewodniczącego Komisji Sądownictwa Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, Jima Jordana, przewodniczący Ligi Katolickiej Bill Donohue wyraził frustrację z powodu „niechęci” FBI i Departamentu Sprawiedliwości do podjęcia działań.

„Jako przewodniczący największej w kraju katolickiej organizacji praw obywatelskich proszę o wszczęcie śledztwa w sprawie niechęci Departamentu Sprawiedliwości i FBI do ścigania tych, którzy dopuszczają się przemocy wobec kościołów, działaczy pro-life i ośrodków ciąż kryzysowych” – napisał Donohue do Jordana.

W ubiegłym roku LifeNews odnotowało około 250 ataków, czyli średnio cztery – pięć tygodniowo, wymierzonych w ośrodki pomocy dla kobiet w ciąży, kościoły, obrońców życia i osoby publiczne. Większość z nich była odpowiedzią na orzeczenie Dobbs vs. Jackson, które obaliło Roe vs. Wade i pozwoliło stanom na stanowienie prawa chroniącego nienarodzone dzieci przed aborcją.

Proaborcyjny terroryzm

Donohue poprosił również Jordana o szczegółowe zbadanie organizacji Jane’s Revenge, brutalnej grupy proaborcyjnej powiązanej z co najmniej 26 atakami, w tym wybuchami bombowymi w Nowym Jorku. Na początku tego miesiąca firma CompassCare wszczęła prywatne śledztwo w sprawie czerwcowego podpalenia, w wyniku którego dwóch strażaków zostało rannych, a wyrządzone szkody oszacowano na ponad pół miliona dolarów.

Donohue zaznaczył, że w zeszłym roku napisał również do prokuratora generalnego USA Merricka Garlanda z prośbą o pomoc w postawieniu przed sądem brutalnych działaczy proaborcyjnych, jednak jego list pozostał bez odpowiedzi.

Administracja Bidena nieustannie pracuje nad rozszerzeniem prawa do zabijania nienarodzonych dzieci w ramach aborcji, jednak niewiele zrobiła, aby powstrzymać działania niemalże wojenne skierowane przeciwko obrońcom życia i kościołom.

Na początku stycznia Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych przyjęła rezolucję potępiającą przemoc, jednak tylko trzech Demokratów głosowało za jej przyjęciem. Donohue wyraził nadzieję, że Jordan i inni republikańscy prawodawcy podejmą dalsze działania teraz, gdy przewodzą Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych.

Źródło: lifenews.com