Uciekli z domu w piżamach. Przez trzęsienie ziemi nie mają gdzie wrócić

Jorgina Koja Makhoul mieszka w Aleppo w Syrii. W nocy z niedzieli na poniedziałek spała w swoim mieszkaniu wraz z dziećmi i mężem. Nagle obudziły ich wstrząsy i odgłos pękających ścian.

– Gdy się uspokoiło, wybiegliśmy na zewnątrz w piżamach, boso. Wszyscy biegali i krzyczeli, a wtedy nadszedł trzeci wstrząs wtórny. Staliśmy na ulicy w deszczu i przenikliwym chłodzie – relacjonuje Jorginia. Kiedy sytuacja się uspokoiła, kobieta wraz z rodziną znalazła schronienie w jednym z obiektów kościelnych. Niestety nie mogą wrócić do domu, bo ten grozi zawaleniem.

Tysiące poszkodowanych nie tylko w Aleppo

Historia tej rodziny jest podobna do tysięcy innych osób, które w jednym momencie straciły wszystko. Teraz potrzebują bezpiecznego schronienia, żywności i ubrań. W pomoc Jorginie i innych osobom zaangażował się Caritas Polska.

Organizacja przekazała już na rzecz potrzebujących pierwszą transzę pieniędzy w wysokości 100 tys. dolarów. Zakupiono z niej m.in. 1200 materaców.

Potrzeba jednak dalszej pomocy, dlatego Caritas Polska apeluje o wsparcie potrzebujących. – Naszym zadaniem, jako organizacji humanitarnej, jest dotarcie z pomocą do ofiar trzęsienia ziemi w krajach i tak już doświadczonych przez los. Wierzę, że dzięki wielkiemu sercu darczyńców, którzy tak ofiarnie wspierają akcje i programy Caritas Polska, możemy pomóc ludziom w przywróceniu godnych warunków życia – mówi ks. dr Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska. – Za wrażliwość i otwartość na potrzeby drugiego człowieka z całego serca dziękuję – dodaje.

Każdy może pomóc ofiarom trzęsienia ziemi:

  • wpłacając darowiznę przez stronę caritas.pl
  • wpłacając dowolną kwotę na konto nr 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem POMOC
  • wysyłając SMS o treści POMOC pod numer 72052 (koszt 2,46 zł)

Wszelkie informacje i szczegóły można znaleźć na stronie www.caritas.pl

CZYTAJ TAKŻE: Caritas Polska: Nie ustaje pomoc dla Syrii i Turcji

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji