„Wojna na Ukrainie i przyszłość Polski”. Jurek, Warzecha, Budzisz, Kuraszkiewicz

Zapraszamy do obejrzenia relacji Pawła Zdziarskiego z pierwszego spotkania z cyklu Forum Wiesława Chrzanowskiego, które odbyło się 9 lutego 2023 roku w Centrum Edukacyjnym IDMN. W debacie zatytułowanej „Wojna na Ukrainie i przyszłość Polski” wzięli udział: Marek Jurek (prowadzący, marszałek Sejmu RP 2005 – 2007), Marek Budzisz (ekspert spraw wschodnich), Robert Kuraszkiewicz (publicysta „Nowej Konfederacji”) i Łukasz Warzecha (publicysta tygodnika „Do Rzeczy”).

Forum Wiesława Chrzanowskiego to cykl spotkań, w ramach którego – pod patronatem IDMN – regularnie są organizowane debaty z udziałem wybitnych uczestników życia publicznego i umysłowego. Przedmiotem debat są kluczowe kwestie narodowe.

„W ten sposób, poprzez refleksję wokół spraw, które były ważne dla śp. marszałka Wiesława Chrzanowskiego, chcemy upamiętnić jego myśl i działalność” – podkreślają organizatorzy.

Forum, nie wykluczając tematów związanych z tradycją i historią, zwrócone jest przede wszystkim w przyszłość, obrazując aktualność myśli chrześcijańsko-narodowej (również w dyskusji z przedstawicielami innych szkół myślenia). Kolejne debaty będą odbywać się co kwartał.

CZYTAJ TAKŻE: Czy wojna na Ukrainie uratuje polską demografię?

Cała debata:

Źródło: Afirmacja TV