Ty też możesz pomóc! Transport humanitarny dla Syrii

Polska sekcja papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przygotowuje transport humanitarny dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Syrii.

Przygotowujemy samolot i zbieramy środki na zakup najbardziej podstawowych produktów. W transporcie pomoże nam Wojsko Polskie. Znajdą się w nim mleko w proszku, żywność długoterminowa, którą można przechowywać bez lodówki. Na miejscu chcemy zakupić ciepłą odzież i śpiwory. Podstawowy ciepły komplet to koszt około 5 dolarów” – powiedział w rozmowie z Naszym Dziennikiem” ks. prof. Waldemar Cisło, przewodniczący polskiej sekcji PKwP. Transport powinien wyruszyć najpóźniej w ciągu dwóch tygodni.

Wpłaty można przekazać przez stronę internetową https://pkwp.org lub przelewem na konto 87 1020 1068 0000 1402 0096 8990 z dopiskiem Syria”.

W wyniku trzęsienia ziemi setki tysięcy osób potrzebuje pomocy. Stracili domy i cały dobytek. Wśród nich są rodziny z dziećmi. W pomoc potrzebującym zaangażował się Caritas Polska. Organizacja przekazała już na rzecz potrzebujących pierwszą transzę pieniędzy w wysokości 100 tys. dolarów. Zakupiono z niej m.in. 1200 materaców.

Polscy strażacy cały czas w gotowości

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej poinformował na Twitterze, że polscy strażacy biorący udział w akcji ratunkowej w Turcji wrócą do kraju 15 lutego. Zaznaczył jednak, że cały czas pozostają w gotowości.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Znamy datę powrotu polskich ratowników

Działania grupy ratowniczej HUSAR Poland zmierzają ku końcowi. Ich powrót do kraju zaplanowano na 15 lutego” – poinformował komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Andrzej Bartkowiak.

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji