Akcja Katolicka – w trosce o młode pokolenie

O czujność wobec zagrożeń wypływających z ideologii gender apeluje Akcja Katolicka. W specjalnym komunikacie jej członkowie zwracają się w pierwszej kolejności do rodziców, następnie wychowawców i nauczycieli, ale także do samej młodzieży. O celu apelu mówi „Naszemu Dziennikowi” Urszula Furtak, prezes Akcji Katolickiej w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Koń trojański kilku współczesnych ideologii. Ujawniamy kulisy manipulacji w… diagnostyce

„Dotykają nas zmiany kulturowe i cywilizacyjne, powodujące zagubienie duchowe i moralne szczególnie dzisiejszej młodzieży, którą odziera się z odniesienia do prawdy i wolności. Chrześcijańska rodzina staje dziś w obliczu wielu zagrożeń. Priorytetem staje się ochrona dzieci i młodzieży, dlatego apel do wszystkich rodziców i wychowawców, by w duchu rodzicielskiej miłości i odpowiedzialności nie pozwolić na deprawację, zniewolenie, a w konsekwencji utracenie swoich dzieci. Do pierwszoplanowych wyzwań należy kwestia odnowy życia wiarą, zachowania bezpieczeństwa edukacji przy korzystaniu z praw wynikających z polskiej Konstytucji oraz Prawa oświatowego” – akcentuje Urszula Furtak.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: „Przemoc w rodzinie” czy „przemoc domowa”? Dlaczego polskie prawo utrwala niesłuszne stereotypy?

W apelu zwrócono uwagę na zagrożenia wynikające z promocji w polskiej szkole ideologii niezgodnych z naturą. „Różne osoby czy nawet instytucje usiłują wkraczać do środowisk wychowawczych, by – często w ukryty sposób – kształtować myślenie młodego pokolenia, a przez to zmieniać kształt funkcjonowania całego państwa. To jest realizacja neomarksistowskiej ideologii gender, która od lat wkomponowuje się w ten mechanizm” – alarmuje Akcja Katolicka.

Źródło: Nasz Dziennik

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji