UE atakuje polskie dzieci? Rozmowa J. Pospieszalskiego i M. Wójcika

Matka wraz z dziećmi z Irlandii przyjechała do Polski na wakacje. Zdecydowała, że dzieci zostaną z nią w kraju na stałe. Ten się na to nie zgodził i wniósł sprawę do sądu. Sąd nakazał powrót dzieci do Irlandii. Żądanie wstrzymania tego wyroku i ponownego wyjaśnienia sprawy zgłosił Rzecznik Praw Dziecka i Prokurator Generalny. W czwartek TSUE odnosząc się do tej sprawy orzekł, że prawo Unii stanowi inaczej i polskie dzieci muszą wrócić za granicę.

Film z rozmowy Jana Pospieszalskiego z Michałem Wójcikiem znajduje się na końcu artykułu

“Dzisiejsze orzeczenie TSUE to atak na polskie dzieci” – skomentował na swoim profilu na Twitterze orzeczenie trybunału Michał Wójcik, minister w KPRM. Jest to ciąg dalszy wcześniejszych decyzji europejskich instytucji. W styczniu Komisja Europejska wszczęła w sprawie tych samych przepisów, postępowanie wobec Polski ponieważ uznała, że nasz kraj „uporczywie przeciąga spory o dzieci”.

W rezultacie organy Unii Europejskiej odbierają Polsce możliwość dbanie o dobro polskich dzieci i skazują je na wyjazdy z kraju.

O problemie walki o polskie dzieci i działaniu instytucji unijnych mówił minister Michał Wójcik w rozmowie z Janem Pospieszalskim. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy:

CZYTAJ TAKŻE: Unia Europejska. Szansa, konieczność czy problem?

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji