Nie żyje biskup Los Angeles. Duchowny został zastrzelony

Nie żyje biskup pomocniczy Los Angeles David O’Connell. Duchowny został znaleziony martwy w sobotę. Miał ranę postrzałową górnej części tułowia. Nie są znane okoliczności zabójstwa. Policja prowadzi dochodzenie. Hierarcha miał 69 lat.

Abp José Gómez, arcybiskup Los Angeles wyraził smutek i zaskoczenie tym, co się wydarzyło na przedmieściach jego bliskiemu współpracownikowi.

„Z wielkim smutkiem informuję, że dziś po południu zmarł nagle nasz ukochany biskup pomocniczy David O’Connell. Jestem wstrząśnięty i brak mi słów, aby wyrazić mój smutek. Jako ksiądz i biskup tutaj w Los Angeles przez czterdzieści pięć lat, biskup David był człowiekiem głębokiej modlitwy, który żywił wielką miłość do Matki Bożej. Był budowniczym pokoju z sercem dla ubogich i imigrantów, miał pasję budowania wspólnoty, w której świętość i godność każdego ludzkiego życia była by respektowana i chroniona. Był także dobrym przyjacielem i będzie mi go bardzo brakowało. Wiem, że nam wszystkim będzie. Proszę, dołączcie do mnie w modlitwie za biskupa Davida i jego rodzinę w Irlandii. Niech Matka Boża z Guadalupe otula go płaszczem swojej miłości, niech aniołowie prowadzą go do nieba i niech spoczywa w pokoju” – napisał arcybiskup Los Angeles, José H. Gómez.

Czytaj także:

KAI