POLECAMY! Modlitewnik dla tiktokerów

Książka „Jezu, Ty się tym zajmij” ks. Teodora Sawielewicza nosi nadtytuł niosący kluczowe przesłanie. Brzmi ono „całkowite zawierzenie” i jest przypomnieniem, że „każda bezsilność jest przestrzenią działania Bożej wszechmocy”. A jego propagatorem jest youtuber, streamer, tiktoker i… ksiądz – Teodor Sawielewicz.

Co zrobić, jeśli czujemy bezsilność i nie potrafimy sobie poradzić z problemem? „Po prostu trzeba się solidnie wziąć za własne nawrócenie, a resztę zostawić Bogu, by On sam działał” – radzi ks. Teodor Sawielewicz. W książce „Jezu, Ty się tym zajmij” wydanej przez Rafael, ksiądz Sawielewicz zwraca uwagę na fakt, że przyzwyczailiśmy się do modlitewników zawierających teksty,  w których człowiek zwraca się do Boga z jakąś prośbą. Tymczasem modlitwa „nie jest monologiem człowieka do Boga, ale dialogiem, w którym przede wszystkim mówi Bóg, a my Go słuchamy. Nasze rozważanie Jego Słów jest tak naprawdę słuchaniem Go”. Ksiądz przytacza też w książce oryginał aktu zawierzenia sporządzony przez o. Dolindo Ruotolo i inspirowany jego treścią czyni rozważania na temat przesłania Jezusa Chrystusa, konstruując na tej podstawie modlitwy na różne okazje. 

Zamień niepokój na modlitwę

Przypominamy, że treść Aktu całkowitego oddania się Bogu podyktował sam Jezus, w czasie prywatnego objawienia Włochowi – ojcu Dolindo Ruotolo. Słowa Chrystusa o. Dolindo zapisał w 1940 r. W jego fragmencie słyszymy: „Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij”.

fot. Wydawnictwo Rafael

Modlitewnik autorstwa ks. Teodora Sawielewicza jest inspirowany treścią Aktu zawierzenia. Znajdziemy w nim m.in. modlitwę o wyzwolenie od złych myśli, modlitwę o zaufanie w kryzysie, modlitwę w chorobie, czy modlitwę o wyjście z grzechu ciężkiego. Oby krótkie formy modlitw, miniaturowa wersja książki i prostota przekazu trafiły do tiktokerów, którzy coraz chętniej gromadzą się wokół postaci ks. Teodora Sawielewicza.

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji