A. Siarkowska: “Prawa konstytucyjne są łamane”

Parlamentarny Zespół ds. funkcjonowania izb lekarskich w Polsce bada sprawy lekarzy, którym przed sądami lekarskimi stawiane były zarzuty po krytyce działań medycznych w związku z COVID-19. O szczegółach pracy Zespołu mówi w rozmowie z Janem Pospieszalskim jego przewodnicząca – poseł Anna Maria Siarkowska. Cała rozmowa na kanale Afirmacja TV.

– Mieliśmy szereg informacji, alertów, które wskazywały na to, że dzisiaj prawa konstytucyjne są łamane, jeżeli chodzi o lekarzy, którzy stawali w obronie pacjentów podczas COVID-19. Ci, którzy nie zamknęli swoich przychodni, udzielali pomocy medycznej pacjentom oraz występowali przeciwko bezsensownym obostrzeniom i dezorganizacji systemu ochrony zdrowia, są szykanowani i stawiani przed sądami lekarskimi. Za co? – tłumaczy polityk Solidarnej Polski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: TYLKO U NAS: Dr Martyka: Zostałem potraktowany niesprawiedliwie. Przysługuje mi prawo do odwołania

Do zadań Zespołu, jak podano w regulaminie, należy w szczególności: zbieranie, monitorowanie i analizowanie danych dotyczących funkcjonowania izb lekarskich oraz przygotowanie ewentualnych rekomendacji do zmian w prawie w zakresie funkcjonowania samorządu lekarskiego.

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji