Lewica chce aborcji bez kompromisów! Co na to Hołownia i PSL?

Szymon Hołownia chce, aby Polacy w referendum podjęli decyzję dotyczącą legalizacji aborcji w naszym kraju. To wspólny postulat Polski 2050 i PSL. Wiele wskazuje jednak na to, że zamiast referendum partie „totalnej opozycji” będą postulować aborcję na życzenie.

Zmiany obecnych przepisów domaga się chociażby lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Na takim stanowisku stoi też Lewica, o czym przekonywała posłanka Katarzyna Kotula. Komentując wspomniany pomysł Polski 2050 i PSL, stwierdziła: „Lewica w przyszłym rządzie będzie gwarantem tego, że aborcja będzie legalna, darmowa i bezpieczna”.

– Lewica będzie tam po to, aby […] pilnować tego, żeby naszym przyjaciołom konserwatystom i ludowcom nie wydawało się, że dobrym pomysłem jest powrót do zgniłego kompromisu – dodała Kotula.

Czy zatem porozumieniu centrowo-lewicowym grozi rozłam? Jak w tej kwestii zachowają się politycy, deklarujący przekonania chrześcijańskie i konserwatywne? O to pyta Paweł Zdziarski w najnowszym wideoblogu na kanale Afirmacja TV.

Źródło: Afirmacja TV

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji