Jan Paweł II: znak sprzeciwu – film, który trzeba obejrzeć

Medialne zniesławianie Jana Pawła II stało się w ostatnich czasach duchową strawą milionów Polaków. Działania dyfamacyjne przeciwko świętemu papieżowi dosłownie każdego dnia wylewają się z ekranów telewizorów i monitorów. Filmy, audycje, podcasty, artykuły, w których reprodukuje się – niczym fakty – narracje jawnie kłamliwe lub takie, które wymagałyby dopiero krytycznej weryfikacji źródeł przez profesjonalnych historyków, a nie domorosłych śledczych dziennikarzy. Niestety mało kto  – szczególnie w dużych mediach – jest tym zainteresowany, a sam Jan Paweł II – jego postać i nauczanie – tonie w zalewie oszczerstw.

Dlatego tym bardziej warto zwrócić uwagę na film w reżyserii Krzysztofa Nowaka “Jan Paweł II: znak sprzeciwu”, który będzie emitowany na antenie TVP Historia 29 marca o 21.35 i 30 marca o 23.15. Autor filmu – razem z gronem ekspertów – przybliżają zarówno dzieje dwudziestowiecznego kryzysu moralnego w Kościele Katolickim, jak i – na tym tle – postać Jana Pawła II. Eksperci opowiadają zarówno jak doszło do rozkładu dyscypliny w katolickim środowisku kapłańskim, jakie znaczenie dla obecnej sytuacji mają wpływy uzyskane wśród duchowieństwa katolickiego przez tzw. homolobby, ale także, a nawet przede wszystkim, przybliżają zaangażowanie Jana Pawła II na rzecz zmiany tej sytuacji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Marsz dla Jana Pawła II. Organizatorzy zdradzili nam kulisy jego powstania

Ataki na Jana Pawła II, które właśnie przetaczają się przez Polskę, niejednokrotnie mają charakter historycznie anachroniczny, pozbawiony kontekstu, czy elementarnej krytyki źródeł. Często też bazują na przemilczaniu faktów lub wątpliwości niekorzystnych dla budowanych na naszych oczach nastrojów dyfamacyjnych. Film Krzysztofa Nowaka pokazuje wyraźnie, że nie ma żadnych dowodów by Jan Paweł II w niewłaściwy sposób reagował na przypadki seksualnego napastnictwa wśród duchownych. Przeciwnie, zainicjował w Kościele procesy naprawcze, które trwają do dziś i znajdują swój ciąg dalszy.

Krzysztof Nowak wskazuje także – nawet jeśli nie wprost – przyczynę dla której Jan Paweł II jest atakowany. Cel jest prosty – skompromitowanie nauczania katolickiego w oczach Polaków. Osiągnięcie tego celu pozwoliłoby zrewoltować publiczny ład moralny w Polsce, który wciąż opiera się na prawnonaturalnych fundamentach. Rodzina, ochrona życia od poczęcia, aż do naturalnej śmierci, solidaryzm społeczny, wolność, która stawia obór zarówno indywidualizmowi, jak i kolektywizmowi. To wszystko jest dziś celem zarówno polityków liberalnych i lewicowych, jak i – często wspartych o zagraniczny kapitał – ośrodków medialnych, w których interesie leży kulturalna kolonizacja Polski na modłę zachodniego permisywizmu. Film “Jan Paweł II: znak sprzeciwu”, jasno pokazuje, że katolickość głoszona przez Jana Pawła II jest zasadą polskiej suwerenności, zarówno duchowej jak i politycznej.

Jako redakcja portalu Afirmacja rekomendujemy ten film i zachęcamy do skorzystania z faktu, że jego emisję zapowiada TVP. Obraz nie jest niestety dostępny na TVP VOD, choć otrzymaliśmy informację, że pojawił się on w niezależnych zasobach internetowych.

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji