Kino NIE-letnie: Zwyczajni – nadzwyczajni – „Rodzina to drużyna”

Ten film udowadnia, że nadzwyczajni ludzie żyją wśród nas. Piękno rodzinnej codzienności podglądamy przez dziurkę od klucza. To obraz szczery, prawdziwy, po którym chce się w kuchni przytulić dzieci, współmałżonka, rodziców. Widzimy pokonywanie często dramatycznych trudności i dobry finał. To autentyczne portrety bardzo różniących się od siebie rodzin, portrety, które zachęcają, aby docenić bliskich, których mamy wśród nas. Spotykamy rodziny międzynarodowe, rodzinę zastępczą, taką, która długo oczekiwała na dziecko poczęte w ramach naprotechnologii, rodzinę wielodzietną, wielopokoleniową, muzykująca, ale i zrekonstruowaną. Tata niepełnosprawnego Kuby choć kiedyś nie umiał pływać, dla syna występuje w zawodach Ironman. Żona komponuje utwór dla męża, a dzieci, zapytane „ilu was jest?” – pamiętają o rodzeństwie, które zmarło w wyniku poronienia. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka z serii Kino NIE-letnie na kanale Afirmacja TV.

Film „Rodzina to drużyna” z 2022 roku (reż. Paweł Jeż, scenariusz: Anna Salawa i Paweł Jeż) powstał z okazji X Światowego Spotkania Rodzin w Rzymie w dniach 22-26 czerwca 2022 roku, ale nie jest to bynajmniej film-laurka.

Seria Kino NIE-letnie

Kino NIE-letnie to przegląd wartościowych, a nawet przełomowych filmów dokumentalnych z całego świata, które nie pozostawią Cię obojętnym! Do takich filmów trudno dotrzeć, często nawet nie wiemy, że istnieją. Ja zbierałam je przez kilka lat. Pogrążeni w mainstreamie i informacyjnym chaosie jak odtrutki łakniemy twardych faktów, piękna i nie cynicznych komentarzy. Zanim zaprosimy Cię na główne, kinowe danie, w luźnej i bezpośredniej konwencji z zaproszonymi do studia gośćmi rozmawiamy o prawdzie i ideologiach, rodzinie, miłości, chrześcijaństwie, szlachetności i przestępstwach. Demitologizujemy rewolucję seksualną, odkrywamy prawdę o płci i seksualności, w chrześcijańskim duchu podajemy pomocną dłoń, szukamy pożytecznej afirmacji i akceptacji! Na szermierkę faktów i iluzji zaprasza – Agnieszka Marianowicz-Szczygieł wraz z gośćmi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Źródło: Afirmacja TV

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji