To było morderstwo! Prokuratura IPN o śmierci ks. Blachnickiego

Mimo wyrażanego w moim tekście umiarkowanego sceptycyzmu co do szybkich efektów śledztwa prowadzonego w sprawie zbrodni komunistycznej, jaką była nagła śmierć ks. Franciszka Blachnickiego, okazało się, że prokuratorzy IPN mają twarde dowody.

Dziś na konferencji prasowej Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry i przedstawicieli IPN, podano do wiadomości, że zgon kapłana nastąpił w wyniku morderstwa. Badania toksykologiczne, obszerne badania medyczne i wnikliwa kwerenda w archiwach austriackich i niemieckich potwierdziły, że agentura ulokowana wokół księdza Blachnickiego dopuściła się zabójstwa wybitnego duszpasterza. Jak zaznaczył na konferencji szef pionu śledczego IPN prokurator Andrzej Pozorski – ze względu na dobro postepowania szczegółów dot. personaliów sprawców i specyfiki substancji trującej na razie nie można ujawnić. Śledztwo trwa.    

27 lutego na naszym portalu ukazał się felieton Jana Pospieszalskiego z okazji rocznicy śmierci ks. Franciszka Blachnickiego. Ponownie zachęcamy do jego lektury w świetle informacji opublikowanych dzisiaj przez IPN.

PRZECZYTAJ TEKST: Tajemnica śmierci ks. Blachnickiego czeka na wyjaśnienie. Felieton Jana Pospieszalskiego