Kino NIE-letnie: Przeciwko pedofilii: „Jan Paweł II – znak sprzeciwu”

Powstało już wiele filmów na temat papieża Polaka – i dokumentalnych i fabularnych. Ukazało się także sporo książek, nowe czasy niosą mają jednak nowe wyzwania. Dziś Jan Paweł II – on sam i jego dorobek – jest jednak opluwany, pojawiają się żądania „dewojtylizacji”, bezczeszczone są pomniki. Chodzi o domniemany związek Jana Pawła II z ukrywaniem skandali pedofilskich w kościele. Czy brak wystarczającej skuteczności, zwłaszcza dotyczącej nowo odkrywanego problemu, usprawiedliwia automatyczne oskarżenia o sprawstwo lub kamuflaż? Film „Jan Paweł II – znak sprzeciwu”, o którym Agnieszka Marianowicz-Szczygieł rozmawia z jego reżyserem i scenarzystą Krzysztofem Nowakiem, dotyka znacznie szerszego spektrum zagadnień. Oprócz tego, że podaje dowody, które uniewinniają papieża – Polaka, omawia wpływ rewolucji seksualnej na głębokie podziały wewnątrz samego Kościoła, porusza także temat fundamentów Europy. Czy Kościół katolicki i cała Europa przetrwa tę kolejną dziejową burzę? Jaka jest tu rola Polski i Polaków? Czego jeszcze możemy się spodziewać w tej batalii? Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka Kina NIE-letniego.

Film: „Jan Paweł II – znak sprzeciwu” (2022) scenariusz i reżyseria Krzysztof Nowak. Emisja na antenie TVP Historia 29 marca o 21.30 i 30 marca o 14.50. Więcej o filmie: Jan Paweł II: znak sprzeciwu – film, który trzeba obejrzeć. Sam film można obejrzeć na VOD TVP, klikając w ten tekst.

Seria Kino NIE-letnie

Kino NIE-letnie to przegląd wartościowych, a nawet przełomowych filmów dokumentalnych z całego świata, które nie pozostawią Cię obojętnym! Do takich filmów trudno dotrzeć, często nawet nie wiemy, że istnieją. Ja zbierałam je przez kilka lat. Pogrążeni w mainstreamie i informacyjnym chaosie jak odtrutki łakniemy twardych faktów, piękna i nie cynicznych komentarzy. Zanim zaprosimy Cię na główne, kinowe danie, w luźnej i bezpośredniej konwencji z zaproszonymi do studia gośćmi rozmawiamy o prawdzie i ideologiach, rodzinie, miłości, chrześcijaństwie, szlachetności i przestępstwach. Demitologizujemy rewolucję seksualną, odkrywamy prawdę o płci i seksualności, w chrześcijańskim duchu podajemy pomocną dłoń, szukamy pożytecznej afirmacji i akceptacji! Na szermierkę faktów i iluzji zaprasza – Agnieszka Marianowicz-Szczygieł wraz z gośćmi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Źródło: Afirmacja TV

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji