Rosnąca liczba samobójstw wśród młodzieży. Min. Czarnek: to efekt m.in. wymuszonej izolacji

Minister edukacji i nauki podczas spotkania w Szydłowcu na Mazowszu, został zapytany o przyczyny rosnącej liczby samobójstw i prób samobójczych wśród młodych ludzi. Przemysław Czarnek odpowiedział, że to konsekwentnie narastający problem, wzmocniony pandemią i przymusową izolacją. Minister wskazał także na przyczyny narastającej agresji wśród młodych.

Przemysław Czarnek powiedział m.in., że rosnąca liczba samobójstw i prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży są zjawiskami, “które nawarstwiają się lawinowo w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, zwłaszcza po pandemii i wymuszonej izolacji”.

Agresja wśród dzieci i młodzieży

Minister wskazał, że w szkole sytuacja jest dobra i nie obserwuje się prób samobójczych czy agresji. Zwrócił jednak uwagę, że sytuacja wygląda inaczej poza szkołą. Zdaniem Przemysława Czarnka, za narastającą agresję u dzieci i młodzieży odpowiada uderzenie w wartości.

– To jest potężny kryzys rodziny, małżeństwa, to jest walka z chrześcijaństwem, z rodziną. Zohydzanie religii, kościoła, wszystkiego, co stanowi fundament tego społeczeństwa od 1057 lat – powiedział minister. – Sieje się wiatr, zbiera się burzę – dodał.

Przemysław Czarnek powiedział także, że szkoła jest tylko pomocą w wychowaniu dzieci, a te wartości powinny wynosić z domu. – Po pierwsze wróćmy do rodziny, nie walczmy z rodziną przy pomocy ideologii lewackich, LBGT-owskich, genderowskich, nie zohydzajmy młodym ludziom wartości, rodziny, puszczając na ulice z napisami wulgarnymi na czole – zaapelował Przemysław Czarnek.

Jak pomóc młodym ludziom?

O problemach wśród młodych ludzi i efektu ideologizacji w szkołach rozmawialiśmy na antenie Afirmacja TV z Robertem Zawadzkim, współautorem projektu “Odnaleźć Siebie”. Lidia Sankowska-Grabczuk poruszyła tematy dotyczące tego, że w szkołach coraz częściej zamiast klasycznej edukacji młodzież otrzymuje zideologizowane treści, czy to na lekcjach historii, WOSu, czy edukacji seksualnej.

Z tej rozmowy możecie dowiedzieć się Państwo o tym jak wspierać młodych, jak wskazywać im prawdę i rozwijać w nich umiejętność samodzielnego myślenia.

źródło: Afirmacja, polsatnews.pl, Twitter

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji