Kino NIE-letnie: “Franciszkańska 3″/Co wiedział Jan Paweł II?

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka z serii Kino NIE-letnie w imieniu Agnieszki Marianowicz-Szczygieł, Jana Pospieszalskiego i Kazimierza Przeszowskiego.

Głośna produkcja TVN odwołująca się tytułem do kultowego już okna na Franciszkańskiej 3 w Krakowie, gdzie Jan Paweł II potrafił rozmawiać do przysłowiowej nocy zwłaszcza z młodymi ludźmi, którzy spontanicznie skrzykiwali się, nie mogąc często się z nim rozstać – próbuje złamać ten wizerunek ojca kościoła i najwyższego autorytetu dla – nie tylko polskich katolików. Czy omawiane w filmie przypadki trzech księży, przeciwko którym padają tu oskarżenia o pedofilię, działających w archidiecezji krakowskiej za czasów Karola Wojtyły – są w stanie zachwiać tym wizerunkiem? Krok za krokiem rozprawiamy się z faktami – także z tymi, pominiętymi przez twórców dokumentu, podajemy także pominięte tło historyczne i ważne okoliczności. Nawiązujemy do późniejszego okresu posługi Jana Pawła II, już jako papieża, gdzie wypracował do dziś funkcjonujące rozwiązania dotyczące molestowania seksualnego przez osoby duchowne.

TU obejrzysz naszą uzupełniającą debatę na temat innego dokumentu Kino NIE-letnie:

Film, którego dotyczy odcinek: „Franciszkańska 3” film z serii: Czarno na białym. Bielmo. (premiera 04-03-2023) – reż. Marcin Gutowski dla TVN

Debata po emisji programie w TVN24

Państwowa Komisja ds. Pedofilii: zgloszenie@pkdp.gov.pl, tel. 22 699 60 52

Seria „Kino NIE-letnie”

Kino NIE-letnie to przegląd wartościowych, a nawet przełomowych filmów dokumentalnych z całego świata, które nie pozostawią Cię obojętnym! Do takich filmów trudno dotrzeć, często nawet nie wiemy, że istnieją. Ja zbierałam je przez kilka lat. Pogrążeni w mainstreamie i informacyjnym chaosie jak odtrutki łakniemy twardych faktów, piękna i nie cynicznych komentarzy. Zanim zaprosimy Cię na główne, kinowe danie, w luźnej i bezpośredniej konwencji z zaproszonymi do studia gośćmi rozmawiamy o prawdzie i ideologiach, rodzinie, miłości, chrześcijaństwie, szlachetności i przestępstwach. Demitologizujemy rewolucję seksualną, odkrywamy prawdę o płci i seksualności, w chrześcijańskim duchu podajemy pomocną dłoń, szukamy pożytecznej afirmacji i akceptacji! Na szermierkę faktów i iluzji zaprasza – Agnieszka Marianowicz-Szczygieł wraz z gośćmi.

Źródło: Afirmacja TV

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji