Najnowsze informacje o stanie zdrowia Franciszka

Rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni potwierdził, że papież Franciszek opuści w sobotę Poliklinikę Gemelli.

Publikujemy treść wieczornego komunikatu prasowego:

„Dziś po południu Jego Świątobliwość papież Franciszek, po modlitwie w kaplicy w prywatnym apartamencie [szpitalnym – przyp. KAI], przyjął Eucharystię. Następnie, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, odwiedził oddział onkologii i neurologii dziecięcej i ochrzcił małego Miguela Angela.

Przy tej okazji, zwracając się do obecnych tam pracowników służby zdrowia, przypomniał o tych wszystkich, którzy przyczyniają się do łagodzenia dolegliwości fizycznych oraz cierpień tych, którzy na co dzień są powołani do dawania świadectwa o krzyżu Chrystusa, i wyraził wdzięczność za ich poświęcenie i ducha służby. Po zakończeniu wizyty, powrócił na oddział.

Zespół medyczny, który towarzyszy Jego Świątobliwości papieżowi Franciszkowi, po ocenie wyników przeprowadzonych dziś badań i korzystnego przebiegu leczenia klinicznego, potwierdził wypisanie Ojca Świętego z Polikliniki Gemelli w dniu jutrzejszym”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Źródło: ekai.pl