Nadzy transseksualiści przed 10-latkami. Szokująca deprawacja w holenderskiej telewizji

Jedna z dziewczynek, pod wpływem namów gości programu, stwierdziła, że ona również pragnie mieć usunięte piersi.

Emitowany od marca 2021 r. w holenderskiej telewizji publicznej NTR program Gewoon Bloot (Po prostu nadzy, pierwowzór powstał w Danii) to budząca olbrzymie kontrowersje audycja, w której 10-12-letnie dzieci zadają pytania… stojącym przed nimi nagim ludziom. W jednym z ostatnich odcinków cyklu pojawiły się osoby z zaburzeniem transseksualności.

Goście programu w afirmatywnym tonie opowiadali maluchom o swoich doświadczeniach z procesem zmiany płci. Jedna z kobiet, która zapragnęła stać się mężczyzną, opisała na przykład operację zmiany płci jako doświadczenie “euforyczne”. Jeden z mężczyzn z kolei zachwalał procedurę kastracji i plastyki pochwy. “Oprócz płci męskiej i żeńskiej istnieje całe spektrum płci” – wtórował zaproszonym gospodarz programu.

Emisja wspomnianego odcinka spotkała się z licznym protestami ze strony widzów, a także części niderlandzkich parlamentarzystów. Niektórzy z nich wprost oskarżyli NTR o promowanie pedofilii. Rzecznik stacji stwierdził w odpowiedzi na te zarzuty, że audycja przygotowana została z zachowaniem najwyższej staranności, a dzieci były wcześniej poinformowane o jej treści.

***

Zachęcamy do lektury obszernego opracowania naszej autorki Agnieszki Marianowicz-Szczygieł, poświęconego epidemii zaburzeń płci u dzieci (tutaj) oraz naszych rozmów w tym temacie:

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji