Kanadyjski rząd wydaje książeczki dla dzieci o… wspomaganym samobójstwie

Kolejna granica została przekroczona. Kanadyjski rząd postanowił wydać książeczki dla dzieci o wspomaganym samobójstwie. Lektura ma za zadanie pomóc oswoić się najmłodszym z taką decyzją podjętą przez ich najbliższych.

O sprawie informuje portal marsz.info. Głównym powodem takiego działania kanadyjskiego rządu jest… troska o psychikę dzieci. W związku z tym zdecydowano o finansowaniu książeczki, która wydana jest w formie zeszytu ćwiczeń. Dziecko może w nim zapisywać swoje przemyślenia czy odpowiadać na postawione pytania.

Zadania dla dzieci

Jak podaje marsz.info “Mały czytelnik jest np. zachęcany, aby opisał lub narysował swoje myśli i uczucia dotyczące osoby w jego życiu, która wybiera wspomagane samobójstwo“.

Co istotne, znajdziemy tam także wyraźne polecenie, aby nie odwodzić bliskiego od podjęcia takiej decyzji:

Chociaż inni ludzie mogą chcieć zmienić jej zdanie, osoba, która wybiera MAID, prawdopodobnie pragnie równie mocno, aby mogła zmienić swoją chorobę lub stan i sposób, w jaki wpływa to na jej życie  (…) Kiedy ktoś decyduje się poprosić o wspomagane samobójstwo, zwykle dzieje się to po dokładnym przemyśleniu i długotrwałym zmaganiu się z trudnymi emocjami. Może on czuć, że nic nie zmieni jego zdania, bo nie ma nic, co mogłoby pomóc jego ciału lub złagodzić jego cierpienie.

W 2021 roku w Kanadzie ze wspomaganego samobójstwa “skorzystały” 10 064 osoby. To wzrost o ponad 34 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. Najczęstszymi powodami takiej decyzji były “izolacja lub samotność” oraz opinia, że jest sie “ciężarem dla rodziny, przyjaciół lub opiekunów”.

Czytaj także:

źródło: marsz.info