Afirmacja z wizytą we wspólnotach Domowego Kościoła. Zobacz zdjęcia:

Jan Pospieszalski, jako współautor filmu o ks. Franciszku Blachnickim, zapraszany jest przez wspólnoty Kościoła Domowego. Spotkania, połączone zwykle z projekcją filmu, są też okazją do zapoznania tych środowisk z misją i działaniem Afirmacji.

Wartości rodzinne realizowane są w sposób szczególny przez wspólnoty Domowego Kościoła. Pielęgnowana przez dorosłych gałąź Ruchu “Światło Życie” żyje programem nakreślonym przez ks. Franciszka Blachnickiego. Dynamiczne środowisko Ruchu jest obecne w całej Polsce.  

Po ujawnieniu w marcu tego roku przez prokuraturę informacji, że twórca Ruchu “Światło-Życie” został zamordowany, odżyło na nowo zainteresowanie biografią i działalnością tego niezwykłego duszpasterza. W ostatnich dniach Jan Pospieszalski, współtwórca filmu Blachnicki. Życie i światło gościł m.in. w następujących miastach:

  • we Wrocławiu, w parafii św. Antoniego na Karłowicach,

  • w Bydgoszczy, w auli dawnego seminarium duchownego,

  • we Wrocławiu, w parafii św. Franciszka na Krzykach,

  • w Łąkcie Górnej w parafii MB Nieustającej Pomocy.
Spotkanie z Janem Pospieszalskim w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łąkcie

Afirmacja była też patronem medialnym zorganizowanej przez Akcje Katolicką warszawskiej konferencji pt. Hierarchowie niezłomni na celowniku Antykościoła.

Jan Pospieszalski na konferencji pt. "Hierarchowie niezłomni na celowniku Antykościoła".

Jan Pospieszalski i Tomasz Rowiński gościli także na zakończonych wczoraj Targach Wydawców Katolickich.

Zachęcamy do zapraszania Jana Pospieszalskiego do Waszych wspólnot i parafii za pośrednictwem adresu: kontakt@afirmacja.info.