Nie strać świadczenia 500+. Zbliża się ważny termin

Rodzice, którzy pobierają świadczenie 500+ muszą pamiętać o złożeniu wniosku na nowy termin rozliczeniowy. Dzięki temu będą mieli zagwarantowaną ciągłość otrzymywanych wypłat.

Wraz z końcem kwietnia mija termin składania wniosków o świadczenie 500+ na nowy okres rozliczeniowy. Dzięki złożeniu dokumentów w tym czasie, możemy być pewni ciągłości realizowania wypłat.

Przypominała o tym w sobotę minister Marlena Maląg. – Przypominam rodzicom, że zostało jeszcze kilka dni na złożenie wniosku o świadczenie z rządowego programu Rodzina 500 plus. Dopełnienie formalności do końca kwietnia gwarantuje ciągłość wypłaty świadczenia. Zachęcam wszystkich rodziców i opiekunów, aby nie odkładali tego na ostatnią chwilę – mówiła.

Wniosek o 500+ po terminie

Co jednak z tymi, którzy spóźnią się ze złożeniem wniosku?

  • Jeżeli wniosek zostanie złożony w maju, to wypłata zostanie zrealizowana do końca lipca. Świadczenie za czerwiec nie przepadnie, ale może zostać wypłacone miesiąc później.
  • W czerwcu, wypłata zostanie zrealizowana do końca sierpnia, ale czerwcowe i lipcowe świadczenie można otrzymać dopiero w sierpniu.
  • Jeżeli jednak złożymy świadczenie dopiero w lipcu, to stracimy wypłatę za czerwiec. Pozostałe zostaną zrealizowane do końca września.
  • Jeżeli wniosek o 500+ zostanie złożony w sierpniu, to rodzicom przepadną wypłaty za czerwiec i lipiec.

Wnioski o 500 plus można składać przez portale: www.empatia.mpips.gov.pl oraz www.zus.pl.

Zobacz także:

źródło: Twitter, fakt.pl